Забудовники прогнозують дефіцит «первинки»

Подальше зменшення пропозиції в сегменті первинної нерухомості буде головною тенденцією на столичному ринку житла в 2012 році. Незважаючи на те, що Київ як і раніше лідирує за кількістю споруджуваних будинків, вибір потенційних покупців житла з кожним місяцем помітно зменшується.

«Наслідки кризи на ринку нерухомості подолані лише частково. У 2011 році ми могли спостерігати, як «ожили» будівельні роботи на багатьох заморожених раніше об’єктах. І це, безумовно, позитивна тенденція. Однак не треба забувати про те, що, починаючи з 2009 року, в Києві не було закладено жодного нового фундаменту. Таким чином, коли будуть добудовані і продані зводяться сьогодні квартири, покупці зіткнуться з дуже істотним дефіцитом первинного житла», – зазначив директор будівельно-інвестиційної компанії «УМК» Володимир Кондратенко.

При цьому попит на первинне житло в кінці літа – початку осені 2011 року зріс практично втричі порівняно з 2010 і першою половиною 2011 року. «Коли покупці побачили, що забудовники «вижили» і будинки продовжують будуватися, вони знову почали укладати угоди», – говорить Володимир Кондратенко.

Найбільшим попитом серед покупців як і раніше користується невелике за площею житло економ – і бізнес-класу. Проте саме в цих сегментах пропозиція зменшується найбільш швидко.

Не поліпшить ситуацію і Державна програма будівництва доступного житла, на яку багато забудовників покладали надії. «На реалізацію цієї програми в 2011 році було виділено 100 млн. грн. У масштабах країни ця цифра незначна. Для порівняння, тільки на будівництво другої черги житлового комплексу «4 сезони» в 2012 році буде інвестовано 100 млн. грн.—а значить проблема дефіциту житла у Голосіївському районі Києва буде частково знята», – зазначив Володимир Кондратенко.