Забудовники продають квартири за більш низькими цінами, ніж рекламують

Сьогодні реальні угоди на первинному ринку нерухомості часто укладаються за більш низькими цінами, ніж декларують і продавці рекламують.

Про це заявила заступник голови правління «Дочірнього банку Ощадбанку Росії» Ірина Князєва.

«Коли клієнти приходять, і ми оформляємо угоди, ціни виявляються нижче. Часто в ціні закладена вартість кредиту на житло. Адже у зв’язку з відсутністю валютного кредитування будівельні компанії змушені повністю переводити його на свої плечі. Вони встановлюють доларову ціну на «квадрат» і дають 5-7-річну відстрочку платежу. Тому насправді ціна значно менше», – пояснила фахівець.

Вона зазначила, що вартість житла в Україні неадекватно висока порівняно з реальними доходами населення. І ця проблема вагоміше, ніж вартість кредитів.

«Слід підкреслити, що важливі не просто реальні доходи населення, а офіційні доходи. Це велика проблема. Крім того, існує дуже багато викликів юридичного характеру, що стримують кредитування на ринку», – констатувала Князєва.

У свою чергу заступник голови правління «Ощадбанку» Антон Тютюн висловив думку, що варіантом виходу для України і при цьому значним фактором пожвавлення економіки в цілому може бути будівництво соціального житла. За його словами, банки будуть з задоволенням кредитувати цей сегмент.