Забудовники Києва не думають про те, чи впишеться новий обєкт в навколишню архітектуру, – експерт

Міська архітектура, як правило, завжди дуже чітко реагує на ринок. Вона повністю відповідає тому стану ринку, існуючого країні в даний момент. Це, зокрема, стосується і архітектури Києва.

Про це заявив провідний архітектор компанії UTG Андрій Яцентюк в ході Другого Міжнародного архітектурного форуму “Інноваційна архітектура в об’єктах комерційної нерухомості”.

«Але сьогодні ми втратили чутливе ставлення до художньої стороні того, що будується. Адже можна навіть з недорогих матеріалів, використавши невеликий бюджет, зробити все набагато акуратніше і цікавіше з точки зору зовнішнього вигляду. Також сьогодні споруджуючи нові будинки, мало звертають увагу на те, щоб вони вписувалися в нині існуючий архітектурний ансамбль», – розповів фахівець.

За його словами, на стадії концепції мало хто з будівельних компаній звертає увагу на те, щоб комерційні об’єкти гармонійно вписувалися в навколишню забудову. Зі слів архітектора, найчастіше забудовники приділяють увагу питанням інвестицій та окупності своїх проектів.

«Це проблема нинішньої кон’юнктури», – підкреслив Яцентюк.

Між тим, архітектор висловив упевненість в тому, що таке становище тимчасове і в майбутньому прийде розуміння того, що необхідно дбайливо ставитися до того, що вже є.

Яцентюк додав, що в багатьох містах Європи та світу той підхід до архітектури, який вже є, було формування протягом кількох століть. Люди звикли до того, що елементи архітектури повинні не просто створювати приємну середовище, але і гармонійно поєднуватися один з одним.

На запитання журналістів, чи варто в центрі міста зберігати житлову забудову, або на цих площах краще розмістити офіси, архітектор ствердно відповів, що житло має бути обов’язково.

«Поживши в таких великих містах як Чикаго і Мельбурн, де центр в основному складається з офісів, можу сказати, що в неробочий час ці райони практично вимирають. Перебувати там неприємно, нецікаво і непотрібно. Але споруджуючи нові будинки, як я вже казав, потрібно дбайливо ставитися до існуючої архітектури», – підсумував представник UTG.