Забудовники котеджних містечок стрибають вище голови, щоб продати свою нерухомість

Відсутність зростання продажів на ринку котеджного будівництваа змушує забудовників знаходити часом несподівані рішення для розвитку свого бізнесу. Так, за даними DOM.ria.ua у 2012 році цілий ряд компаній-забудовників запустили процес переформатування приватних котеджів в своїх містечках під багатоповерхову забудову з метою подальшого розпродажу їх поквартирно.

Особливо популярним таке рішення стає серед містечок бізнес-класу, в якому продажі будинків зараз найнижчі. Не маючи можливості опустити ціни до рівня економ-пропозицій (не дозволяють вкладення на перших етапах будівництва), або ж підняти їх до елітних (невідповідність розташування, інфраструктурного та соціального рівня), забудовники шукають будь-які способи, щоб уникнути необхідності “заморозки” своїх проектів.

За інформацією DOM.ria.ua на сьогоднішній момент про перетворення котеджів в багатоповерхові будинки вже заявили 2 котеджних містечка в Обухівському напрямку, 3 містечка в Житомирському, а також цілих 7 містечок на Лівому березі.

При цьому, перед забудовниками, які вирішили переформатувати свої будинки подібним чином, виникає цілий ряд серйозних питань. Серед них: питання введення в експлуатацію багатоквартирної забудови на землі з цільовим призначенням під приватний будинок або котедж (зараз це юридично неможливо), а також відповідність здаваного житла будівельним нормам (наприклад, невідомо як відреагує фундамент на додаткове навантаження у вигляді 2-3 надбудованих поверхів).