Забудовникам буде вигідно заморожувати будівництво

Про це в ексклюзивному коментарі розповів голова правління Асоціації фахівців з нерухомості України Артур Пилипчук.

Експерт вважає, що зростання будівництва стався на тлі стабілізації цін на житлову нерухомість, адже вже кілька років ціни на житло тримаються на одному рівні.

“На сьогодні ціни змінилися незначно – на 5% за рахунок знижок. Можна говорити, що це різниця між ціною пропозиції та сумою реальних угод. Зараз знижки зменшилися, будівельники та інвестори побачили, що це вже дно, і можна потихеньку починати будівництво“, – зазначає він.

Також, на думку Пилипчука, застій не може тривати вічно, рано чи пізно повинен початися прогрес, так як тримати об’єкти замороженими виходить дорожче, ніж добудувати їх.

“Щоб утримувати недобудови, теж потрібні гроші. Чим більше держиш, тим дорожче буде собівартість продукту, тобто об’єкта нерухомості. Тому зараз краще відновлювати процес створення об’єктів, ніж чекати чогось”, – говорить він.

У той же час, як розповів президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов, зростання темпів будівництва, перш за все, пов’язаний з будівництвом інфраструктури під Євро-2012.

“У зв’язку з підготовкою до Євро-2012 будувалися дороги, мости, інші об’єкти. Адже те, що було заплановано раніше, довго не робилося, а з-за чемпіонату це змушені добудовувати. Але після Євро-2012 знову буде спад у будівництві“, – прогнозує Рубанов.