Забудовник нового житлового будинку зруйнував сусідній двір

Черговий будівельний конфлікт виник у процесі зведення нового житлового комплексу в Печерському районі Києва.

Балкони будинку №23 на вулиці Кіквідзе рясніють плакатами з написом: «Врятуємо наш двір!». Вже п’ятий день мешканці старої сталінки, багато з яких – пенсіонери, намагаються перешкодити забудовника житлового комплексу вкрасти прибудинкову територію, а заодно і врятувати зелену зону від розрухи і бетону. Тут прокладають дорогу, щоб по ній їздили екскаватори та вантажівки.

«Активне будівництво комплексу почалося у квітні цього року, але справжнє пекло на собі ми випробували пізно ввечері 28 серпня, коли під нашими вікнами почали валити 50-річні дуби та клени», – розповідає одна з мешканок будинку №23 Людмила Ерасимова.

«О 22.15 я відчув сильні поштовхи», – згадує мешканець сусіднього будинку Володимир. «Відразу зателефонувати сусідам – думав, почався землетрус. Виявилося, валяться дерева! Один з дубів впав прямо на дитячий майданчик, розчавивши гірку. На щастя, в пізню годину на ній нікого не було».

Вирішивши протистояти забудовнику, мешканці будинку викликали всі можливі служби – міліцейські наряди тут фактично чергували. Тепер їх замінили мешканці – 8 чоловік живуть у двох наметах біля паркану забудовників вже не перший день. Сусіди носять їм чай в термосах і супи в каструлях – кожен допомагає хто як може.

А в цей час на просіку, вирубану забудовником, течуть струмки – екологи кажуть, що земля засипала колектор, і тепер вода виходить назовні. Що буде після першого дощу – подумати страшно. Цілком можливий обвал.

Офіційно

Заступник прокурора Печерського району Віктор Кальніченко повідомив: «Ми в курсі того, що відбувається на Кіквідзе. Зараз чекаємо результати експертизи від екологів, які підрахують заподіяних забудовником збитків, за попередніми даними, знесли 31 дерево. І від Управління протизсувних підземних робіт, щоб дізнатися, чи загрожують роботи подальшими зсувами – адже все це відбувалося на пагорбі, і дренажна система постраждала. Після підсумуємо все з самозахопленням території. Покарання буде адекватним порушень».

Дзвінок забудовнику

У ТОВ «СфераСити» у відповідях на питання відмовили: «Прибудинкову територію ми не чіпали. А мешканцям пропонували і новий майданчик замість зіпсованої побудувати, і квартири зі знижкою в новому комплексі продати. Мешканці назустріч не пішли».