Забудова малих міст знизить вартість житла, – думка

Сьогодні день основна маса житлових будинків зводиться у великих містах-мільйонниках: Дніпропетровську, Києві, Харкові, Донецьку. У зв’язку з цим, вартість квадратного метра дуже висока.

Експерти пропонують державі перейти на форму індустріального будівництва, як це було в 70-х роках минулого століття, зосередивши увагу на маленьких містах.

На їхню думку, це дозволить істотно знизити ціну квадратного метра, а населення в свою чергу не буде мігрувати у великі міста в пошуках роботи та житла.

За словами заступника голови Спілки власників житла України Ігоря Захаревича, на сьогоднішній день житловий фонд України складається на 90% з старих будинків і лише 10% його становлять новобудови.

Експерти також схильні вважати, що в Україні недостатньо соціального, дешевого житла. У свою чергу вони пропонують будувати прототипи “хрущовок”, житло з дешевих матеріалів, вартість такого житла може скласти 4 тис. грн/кв. м. Але в теж час відсутність якості таких будинків може відлякати потенційних покупців.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день середня ціна на вторинну житлову нерухомість в Києві складає 1,62 тис. дол. за один квадратний метр.