Забобони, які виникають при купівлі житла

Заселяясь в новий будинок, не забудьте впустити кішку! Про які ще забобони, пов’язані з житлом, вам доводилося чути? Виявляється, їх дуже багато.

У XXI столітті українці, як і раніше, вірять у різні прикмети. Крім того, додаються модні течії — такі як фен-шуй або нумерологія, згідно з якими потрібно селитися в квартирах з хорошою енергетикою і під щасливим для власників номером. Найчастіше особливі вимоги покупців стають складним завданням для продавців і ріелторів.

Магія чисел

Дуже часто покупці відмовляються від покупки квартири через «невдалого» поєднання цифр. Так, числа 13 бояться споконвіку, тому квартиру або будинок з таким номером можуть уникати. Крім того, клієнт може побоятися укладати угоду 13-го числа, а тим більше в п’ятницю 13-го.

Особливо сприйнятливі люди можуть побоюватися і так званого «числа диявола» – 666. Причому скласти таке число можна з будинку №6 та квартири №66, і навіть будинок №66, а квартира №16.

Київським ріелтору Олені Мироненко довелося попрацювати з дуже вимогливим клієнтом. «У його вимогах було, щоб у номері квартири, поверху або вдома не було цифр 6 і 13. Крім того, в санвузлі обов’язково повинно було бути вікно, що само по собі досить рідкісне явище. Квартиру з вікном в санвузлі ми знайшли, але її номер був 6! Ми так просто не здалися. Зрештою підшукали квартиру, яка відповідала всім вимогам. Хоча це було дуже складно», – розповіла Мироненко.

Бувають і такі покупці, які складають номера квартири, будинки, — сума чисел повинна бути щасливим числом для покупця. З іншого щасливим бути не виходить.

Будинок з привидами

Для багатьох покупців важлива інформація про те, хто жив у квартирі раніше і чому минулі власники переїхали. Пов’язують це з поганою енергетикою житла, в якому весь час сварилися, довго й тяжко хворів господар, вбили когось чи будинок побудований на кладовищі. Такі побоювання можуть бути виправданими, якщо є небезпека вірусного зараження після довго хворіє людини, але цього цілком можна уникнути за допомогою дезінфекції.

Купивши квартиру в центрі Дніпропетровська , Ольга Алексєєва стала бачити ночами стару, яка її душила. Її дочка одного разу залишилася на ніч у цієї квартири, і на неї також напала літня жінка. Тоді нові господарі вирішили довідатися, хто жив до них в спальні. З’ясувалося, що колишня господиня довго хворіла, а потім померла. Нові мешканці звернулися до священика і чаклунки. Два протилежних вірування якимось чином уживаються в уявленнях сучасних українців. Правда, ні ворожба, ні освячення від кошмарів не допомогли. Можна уявити, наскільки складно буде продати квартиру, розповівши її історію.

Зірки підкажуть

Зірки точно знають, що потрібно забобонним клієнтам. Є навіть такі захоплені тлумаченнями покупці, які складають астрологічний прогноз, щоб прийняти рішення, чи варто купувати квартиру зараз, якою повинна бути ця квартира тощо. Інші — читають прогноз для свого знака зодіаку в газеті, який пророкує їм невдачі при витраті великої суми найближчим часом, із-за чого операція відкладається.

Все по фен-шуй

Нині даоське вчення про потоки енергії, яка працює на благо людини, стало менш популярним. Хоча не можна сказати, що зовсім не залишилося людей, охочих мати будинок з вікнами в правильному розташуванні відносно сторін світу чи, навпаки, уникають будинків, навпроти яких побудована лікарня. Т-подібна дорога навпроти входу в житло і річка, що тече в протилежний від дому бік, теж не найкращі показники для заселення. Фен-шуй пропонує безліч умов вдалої життя, які залежать від навколишнього середовища і правильного облаштування житла

Продавців нерухомості обнадіює лише те, що пред’являти підвищені вимоги до розташування будинку не просто в конкретному районі, а ще в співвідношення з навколишніми будинками, водоймами, дорогами тощо, можуть тільки клієнти, що володіють солідною сумою грошей.

Чорна кішка з порожнім відром

Буває, що клієнт відмовляється від угоди в останній момент. Це може статися через будь-якої дрібниці — приснився поганий сон напередодні або навіть чорна кішка перебігла дорогу, коли покупець йшов на зустріч з продавцем. Переконати настільки забобонного людини дуже складно, але спробувати домовитися про перенесення дати підписання договору варто, на той день, коли йому точно пощастить.

У покупців можуть бути самі різні уявлення про те, яким повинен бути будинок для щасливого життя. Для найвибагливіших клієнтів можна спробувати відшукати добру прикмету, яка точно гарантує успіх з купівлею нового будинку. А якщо таких прикмет немає, то можна щось і самим придумати.