За використання ділянок сільгосппризначення введуть збір?

Влада пропонує розширити доходи місцевих бюджетів за рахунок введення збору за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект N10051 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збору за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення”. Їм пропонується розширити доходи місцевих бюджетів за рахунок введення збору за використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення в розмірі 1% від нормативної грошової оцінки землі.

Про це повідомили в прес-службі Державного агентства земельних ресурсів України.

Збір будуть платити і орендарі, і власники землі, які займаються аграрним товарним виробництвом. Це, за розрахунками розробників законопроекту, дасть змогу місцевим бюджетам щорічно отримувати 3,5-4,5 млрд. грн. на фінансування розвитку сільської місцевості. Введення цього збору не скасовує сплати податку на землю, кошти від якого також надходять до місцевого бюджету.

“З кожним роком спостерігається все більший і відчутний занепад села, сотні поселень зникають з карти держави в цілому впливає на стан продовольчої безпеки України та розвиток аграрного сектора економіки, – зазначає голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко. – Тому назріла нагальна необхідність у створенні належних умов для збільшення та концентрації фінансових ресурсів в бюджетах територіальних громад та забезпечення їхнього стабільного поповнення”.

Розробники законопроекту переконані, що його прийняття дозволить суттєво збільшити грошові надходження в дохідну частину місцевих бюджетів України і стимулювати виділення коштів на розвиток села безпосередньо з бюджетів територіальних громад, сприятиме більш раціональному використанню земельних ресурсів для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.