За рік «вторинка» Харкова подорожчала

За рік квадратний метр вторинного житла Харкова зріс з 974 до 1004 доларів.

Про це повідомила директор компанії «Харківського агентства нерухомості» Світлана Якимова.

На її думку, найактивнішим місяцем минулого року з точки зору кількості операцій з нерухомістю був грудень. Саме в цей період кількість угод на вторинному ринку збільшилася на 20%.

За словами Якимововй, якщо протягом 2012 року на одного покупця приходилося приблизно 4 квартири, то в грудні на одного покупця було вже три квартири.

За її словами, саме в грудні 2012 року вартість житлової нерухомості Харкова переступила психологічний рубіж у 1000 доларів за «квадрат» житлової площі.

«При цьому в Харкові, як і раніше, залишаються самі низькі ціни на квартири у порівнянні з іншими найбільшими регіональними центрами країни. У Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Львові та Одесі ціни на житло набагато вище», – підкреслила експерт.

Також Якимова розповіла, що у 2012 році обсяг пропозиції на вторинному ринку Харкова збільшився на 36%, однак у грудні у зв’язку з збільшенням кількості угод купівлі-продажу, він знизився майже на 20%.

Також глава «ХАН» відзначає значне збільшення попиту. Протягом 2012 р. він зріс на 35%.

«Це навіть більше, ніж у 2011 році, коли попит виріс на 17%», – підкреслила керівник агентства.

У 2012 році покупці нерухомості воліли житло в спальних районах – В Олексіївці і Салтівському районі.

Якимова додала, що у покупців пропав інтерес до житла у центрі Харкова. Це експерт пояснила застарілим житловим фондом та високими цінами. А потенційні покупці житла в центрі все частіше воліють новобудови, – підкреслила експерт.

За дослідженнями фахівців ХАН, найчастіше житло на вторинному ринку купували підприємці, які становили 41% від загальної кількості покупців.

Якимова прогнозує зростання цін на вторинне житло Харкова у 2013 році у зв’язку зі збільшенням попиту протягом останніх двох років. На її думку, ціни на харківську вторинне житло зростуть на 5%.