За оренду землі пропонують розраховуватися виключно грошима

Якщо раніше можна було розраховуватися за оренду землі товарами або послугами, то тепер пропонується – тільки грошима.

Встановити виключно грошову форму розрахунків за оренду землі народний депутат Євген Сігал (Партія регіонів) запропонував в законопроекті N2098 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо плати за оренду земельних ділянок”. Зараз у законі зазначено, що орендна плата може вноситися також товарами або послугами – на вибір землевласника.

Як повідомляє КоммерсантЪ-Україна в матеріалі “вибивають Землю з-під послуг”, повинна збільшитися і вартість оренди, вважає автор законопроекту. Якщо зараз вона визначається як не менше 3% від нормативної грошової оцінки ділянки, то в документі пропонується встановити її в межах від 4% до 10%. Крім того, плата за оренду повинна проводитися орендарем щомісячно рівними частками від загального розміру річного платежу, а не раз в рік, як часто відбувається зараз.

У минулому році Євген Сігал вже зареєстрував у Верховній раді аналогічний законопроект, але колишній склад парламенту не встиг його розглянути. Землевласники скаржаться на чинне законодавство в цій сфері, стверджує Сігал.

“Орендарі намагаються завищити ціни на продукцію та послуги, які надаються в рахунок орендної плати. А продукція часто виявляється більш низької якості, ніж заявляють орендарі”, – говорить він.

На думку автора законопроекту, прозорість оплати оренди в грошовій формі забезпечить також сплату податків на доходи фізичних осіб.