За час кризи обсяги іпотеки зменшилися в 10 разів

У 2011 році було зафіксовано 10-ти кратне зменшення обсягів іпотечного кредитування в Україні.

І хоча кількість банків, що вийшли на іпотечний ринок, зросла (що є позитивним трендом), тим не менш, вимоги, як до позичальників, так і самим банкам залишаються жорсткими.

Про це розповіли представники банків у ході конференції «Іпотека 2011 – 2012. Нові можливості і перспективи», організованого ІА Cbonds спільно з Української національної іпотечної асоціації (УНІА).

Як повідомили в юридичній фірмі (ЮФ) «Василь Кісіль і Партнери», яку на заході представляла адвокат Наталія Доценко-Білоус, обговорюючи ситуацію на ринку іпотеки в 2011 р., учасники конференції дискутували, порівнюючи можливості розвитку іпотечного ринку за кордоном і в Україні.

Згідно з повідомленням ЮФ, серед ключових проблем, що перешкоджають зростанню обсягу іпотечного ринку в Україні, представники банківського сектора і будівельної індустрії назвали правові колізії, пов’язані з реєстрацією прав на нерухомість, страхуванням, взаємодією банків та забудовників, неможливістю реалізації окремих норм законодавства, проблемну заборгованість і багато іншого.

Тема позасудового звернення стягнення на нерухомість, яку розкрила у своєму виступі Наталія Доценко-Білоус, викликала жваву дискусію аудиторії. «Наша практика показує, що вирішення питання про звернення стягнення на нерухомість без рішення суду (але з елементами судових розглядів) можливе у разі, якщо об’єктом застави виступає нежитлове приміщення. У разі іпотеки земельних ділянок та об’єктів незавершеного будівництва наявність іпотечної застереження або договору про позасудове задоволення вимог іпотекодержателя не дозволить обійтися без судового звернення стягнення і визнання прав власності на них», – підкреслила Н.Доценко-Білоус.