З-за нової хвилі приїжджих оренда столичних однушек подорожчає на 30%

З-за кризи в регіонах у столиці масово з’їжджаються продавці і будівельники, а ріелтори не упускають шанс і піднімають ціни на житло.

У Києві нова хвиля приїжджих. Офіційно в столиці за минулий рік іногородніх стало більше на 45 тис. осіб.

Голова Асоціації ріелторів Києва Артур Пилипчук каже, що з цієї причини зараз на ринку однокімнатних квартир справжній ажіотаж: «У Київ на роботу приїжджають через кризу багато людей і, в основному, на посади продавців, водіїв. Тобто саме той сегмент, який може собі дозволити зняти економ-варіант — дешеву однокімнатну квартиру», — говорить Пилипчук. Те, що зараз на квартири величезний попит, підтверджують і потенційні квартиронаймачі.

«Навіть дорогі «однушки» гребуть. Тільки домовляюся про перегляд — тут же кажуть, що квартира вже здана. Довелося буквально вистачати вільну квартиру, не дивлячись», — розповіла киянка Оксана. За прогнозами Пилипчука, такий попит призведе до зростання цін на невеликі квартири. «Думаю, що ціни на однокімнатні квартири до кінця року підвищаться на 25-30%», — відзначає ріелтор.

За даними управління статистики КМДА, за останній час зросла кількість пасажирів в автобусах на 18%, крім того, на 11% збільшилось споживання хліба. Це ті непрямі ознаки, за якими експерти судять про кількість людей в місті.

Самі приїжджі кажуть, що в регіонах економічна криза ще не минула. «Ми готові їхати в столицю і братися за будь-яку роботу — будувати, пакувати, продавати, тому що у нас влаштуватися на роботу дуже важко. Лише б платили зарплату, але не маленьку, тому що нам ще потрібно оплачувати квартиру», — розповідає Дмитро П. з Полтавської області.

Оголошення про роботу в столиці він знайшов у місцевій газеті і тут же приїхав. Але виявилося, що обіцяна зарплата зовсім не 5 тис. грн, а 1,5 тис. грн. Переночувавши на вокзалі, Дмитро зі знайомим зняв кімнату і пішов шукати роботу. «Зараз я на будівництві, зарплата 3,5 тис. грн, якщо знайду краще, піду», — каже він.

У рекрутингових компаніях підтверджують, що більшість тих, хто до них звертається — приїжджі, і їх стало більше. «На ринку затребувані диспетчери, менеджери з продажу, секретарі. Близько 70% з них — іногородні. Вони всі кажуть, що будуть знімати квартиру, тому менше, ніж на 5 тис. грн, не погоджуються, адже більше 2 тис. будуть віддавати за квартиру», — розповідає Ольга Струкова, працівник рекрутингового агентства. В інших компаніях говорять, що багато приїжджих сподіваються на роботу в сфері торгівлі та обслуговування.

«До Євро в готелях з’являються вакансії, що відкриваються кафе, ресторани, туди теж беруть приїжджих — офіціантами, прибиральниками», — сказала нам фахівець з кадрів Анна Сергієнко.