З-за будівництва ЖК «Печерський бастіон» пікетують прокуратуру столиці

Сьогодні, 31 січня, жителі вулиць Ольшанської та Кіквідзе вийшли з пікетом під стіни прокуратури р. Києва, протестуючи проти незаконного будівництва ЖК «Печерський бастіон».

Пікетувальники заявляють, що втомилися від суддівського «футболу». Апеляційний суд протягом трьох місяців не може винести вердикт про рішення Господарського суду, скасувати договори оренди землі на зсувонебезпечному схилі, на якому будується житловий комплекс «Печерський бастіон».

Кияни обурені тим, що прокуратура ніяк не реагує на затягування апеляції. Між тим, судові рішення Господарського суду було винесено на основі матеріалів, підготовлених прокурорами. Ініціативній групі мешканців не зрозуміла позиція прокуратури, яка не бажає захищати результати своєї ж перевірки.

«Ми зі свого боку готові допомогти будь-якими способами відстоювати позицію прокурорів. Адже мова йде про те, що будівництво висотного будинку може привести до руйнування багатоквартирних житлових будинків на вулиці Кіквідзе і приватного сектора на вулиці Ольшанської. Діяльність цих горе-будівельників вже призвела до того, що влітку вони пошкодили колектор, з схилу текли «джерела». Цей забудовник варварськи ставиться до своїх сусідів. Він незаконно провів дорогу для будівельної вантажної техніки впритул до житлових будинків. Вирубав дерева і чагарники на схилі, зруйнував прибудинкові споруди. Ми жахнулися, коли дізналися, що 25-поверховий «Печерський бастіон» будують на підставі документів будівництва середньої поверховості!» – заявив голова ініціативної групи Євген Лебедєв.

Мешканці будинків, що опинилися в небезпечній близькості від незаконного будівництва, вже звернулися в Адміністрацію Президента України, там проблему забудови зсувонебезпечного схилу вже взяли під контроль. Київська прокуратура поки ніяк не відреагувала на пікет громадян. Однак, ініціативна група не має наміру на цьому зупинятися і готує наступні акції.

Нагадаємо, що навесні 2012 року між вулицями Ольшанської та Кіквідзе почалося будівництво висотного комплексу «Печерський бастіон», розрахованого на три тисячі квартир. Згідно з документами, комплекс повинен був бути середньої поверховості, однак забудовник почав будівництво 25-поверхового об’єкта. Під загрозою руйнування опинилися будинки в приватному секторі по вулиці Вільшанській і багатоквартирні житлові будинки №№13-27 по вулиці Кіквідзе. Договори оренди землі між Київською міською радою та компаніями забудовника (ТОВ «Інноваційна Будівельна Компанія» та ТОВ «Український Фонд Розвитку Регіонів») Господарський суд визнав недійсними і заборонив проводити на цих ділянках будь-які будівельні роботи.

Проекти відведення земельних ділянок не були узгоджені з органами архітектури, культурної спадщини та містобудування, а також з природоохоронними і санітарно-епідеміологічними органами. Київрадою не розроблено і не затверджено містобудівне обґрунтування, а проект землеустрою не містить матеріалів обстеження земельної ділянки Головним управлінням охорони культурної спадщини.

Забудовник ЖК «Печерський бастіон» подав на ці рішення суду апеляцію. Засідання суду переносять вже протягом трьох місяців. Чергові – призначені на 7 і 14 лютого.