З продажу VIP-нерухомості Україна лідер в Європі!

Крим попереду всієї Європи. За рівнем продажів у сегменті еліт і бізнес він обігнав навіть такі курортні країни як Болгарію, Туреччину, Іспанію, Єгипет і Хорватію.

Кількість угод за перше півріччя 2011 року в сегменті еліт – і бізнес-нерухомості Криму зросла на 125% в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року. Аналітики очікують збереження такої динаміки до кінця 2011 року.

На думку директора центру нерухомості Романа Пантелеймонова, головні конкуренти Криму в області рекреаційної нерухомості і туризму в світлі останніх світових подій починають здавати свої позиції.

Проведене дослідження особливостей ринку нерухомості в Туреччині, Болгарії, Хорватії, Єгипті та Іспанії показує, що ПБК виграє у ряду європейських країн практично за всіма основними показниками.

Інтернет рясніє пропозиціями про покупку нерухомості за кордоном за привабливими цінами. Але, не дивлячись на економічну стабільність Європи і привабливу вартість житла, розміри податків і бюрократичні процедури у зарубіжних країнах, а так само нюанси постійного проживання можуть виявитися нездоланними бар’єрами.

Не варто забувати і про витрати на утримання нерухомості, неминучими в будь-якій державі. Мінімальний комплекс комунальних послуг, розрахованих на комфортну життєдіяльність, в цілому обійдеться дорожче, ніж в країнах СНД, а, приміром, у Болгарії не кожен власник апартаментів може розраховувати на таку звичну послугу, як центральне опалення.

Крім того, придбання нерухомості та подальше проживання затьмарює мовний бар’єр і різниця в менталітеті. Панівна мусульманська релігія в Туреччині та Єгипті накладає відбиток на суспільне життя: незважаючи на позірну лояльність до іноземців, список обмежень на вживання спиртного у громадських місцях, стиль одягу, манеру поведінки досить великий. Від штрафів за «негідну» поведінку не звільняються навіть ні про що не підозрюють туристи.

В Іспанії мовний бар’єр представляє ще більшу проблему, так як жителі уникають розмов на англійській, а складність отримання візи набагато вище, ніж у перерахованих вище країнах. У цьому сенсі Крим, з його відсутністю візового режиму, історичної і політичної близькістю до Росії і християнській ментальності, забезпечує більший психологічний комфорт.

Спроби власників житла здати свої «метри» на популярних курортах в оренду стикаються про неприємні моменти – на закордонних курортах це практично неможливо. У рекламі об’єктів, що продаються часто можна побачити, що продавець допоможе укласти договір з компаніями, що управляють готелями, розташованими поблизу. І вони, нібито, візьмуть на себе функцію здачі в оренду квартир.

На практиці здати апартаменти, наприклад, на болгарському узбережжі Чорного моря складно. Занадто багато недорогих і комфортабельних готелів поблизу. Так само і з Туреччиною: готелі класу «все включено» практично не залишають шансу на здачу в оренду свого житла. Навпаки, квартира на Південному березі Криму користуються підвищеним орендних попитом, як у високий сезон, так і в зимовий час.

Апартаменти на Південному березі Криму можуть стати не тільки ідеальним місцем для сімейного відпочинку, але і вдалою інвестицією. Головне – ретельно зважити всі «за» і «проти», вибравши унікальне місце з гідною репутацією, яке відповідало б всім вимогам покупця. Такими якостями на Південному березі володіють багато елітні житлові комплекси, наприклад, «Нікітський палац», неодноразовий переможець рейтингів елітної нерухомості Криму.

Співвітчизникам варто звернути увагу на близький берег Чорного моря. Зараз ця нерухомість, як ніколи, позбавлена минулих «мінусів» і виграє з новими «плюсами».