З початку року видано 541 тисяча актів на землю

Тільки минулого тижня землевпорядники видали 19,8 тис. державних актів і зареєстрували 24,4 тис. договорів оренди землі.

Державні реєстратори в цьому році станом на 23 серпня 2012 року видали громадянам 541 тис. актів на землю, 3,8 тис. – юридичним особам та 7,2 тис. держактів на право постійного користування земельною ділянкою. Крім того, фахівці територіальних органів земельних ресурсів зареєстрували 640 тис. договорів оренди землі. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів.

Зокрема, лише минулого тижня землевпорядники видали 19,8 тис. державних актів і зареєстрували 24,4 тис. договорів оренди землі. Також протягом червня-серпня 2012 року до центральної бази фахівці земельного відомства внесли інформацію про 24 млн присвоєних кадастрових номерів, з місцевих локальних систем, завантажили відомості про близько 9,9 млн. земельних ділянках, у тому числі на минулого тижня – 0,5 млн. документів.

Нагадаємо, депутати затвердили два важливі документи, які розблокують процес проведення земельних торгів і реформують ринок послуг БТІ – Законопроект N10286 про технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна та законопроект N10231-3, в якому прописується процедура земельних аукціонів при продажі державних і комунальних земель.

У законопроекті N10231-3 прописується, що до проведення торгів на земельну ділянку вже повинен бути виготовлений та погоджений проект землеустрою, пройдені держреєстрація та реєстрація майнових прав.

Розмір реєстраційного внеску, який потім не повертається, складе до 50% мінімальної зарплати. А сума гарантійного внеску (повертається переможеним протягом трьох банківських днів) – 5% від стартової ціни продажу землі. Договір купівлі-продажу укладається відразу після закінчення торгів.