З початку року первинна нерухомість Харкова зросла в ціні на 7%

Середня вартість квадратного метра житла в новобудовах Харкова збільшилася з початку 2013 р. на 7% – 7949 до 8313 грн/кв. м.

Про це свідчать дані служби маркетингу компанії «Авантаж».

Подорожчання відбулося в основному за рахунок виведення на ринок кількох нових об’єктів високого цінового сегмента, а також зміни ступеня готовності об’єктів, що будуються в основних гравців ринку. Крім того, з початку року на ринку первинної нерухомості Харкова спостерігався небувалий для початку року ажіотаж з боку покупців.

За словами директора компанії «Авантаж» Євгена Иосилевича, в середньому за перші два місяці поточного року попит на квартири в новобудовах від провідних забудовників виріс в середньому на 10%. Що стосується «Авантажа», то рівень продажів компанії в лютому здійснив стрибок не тільки у порівнянні з початком 2013 р., але і на 30% перевершив показники вересня, найрезультативнішого місяці минулого року.

Як зазначив глава будівельної компанії, незважаючи на те, що на початку 2013 р. на ринок було виведено нові об’єкти, пропозиція на ринку первинної нерухомості Харкова в період з січня по березень поточного року скоротилося – з 56 до 53 новобудов. Зменшення кількості вакантних площ відбулося в основному за рахунок підвищення купівельної активності. В цілому за два місяці були повністю розпродані квартири в 5-ти новобудовах.

«Зараз на ринку первинної житлової нерухомості Харкова зафіксований стрибок попиту на тлі скорочення кількості нових об’єктів, та зміни ступеня готовності споруджуваних будинків. Комбінація цих факторів призводить до зростання цін первинної нерухомості. Якщо найближчим часом не відбудеться істотних змін в економіці країни, а також не зміниться політика провідних забудовників, то дана тенденція збережеться протягом всього 2013 р.», – повідомив глава будівельної компанії Євген Іосілевіч.