З початком опалювального сезону попит на «первинку» виросте – експерт

У перші тижні опалювального сезону попит на квартири на первинному ринку і в нових будинках на вторинному ринку помітно збільшується.

Як повідомив керівник відділу продажів ЖК «Park Stone» Дмитро Шостя, це пов’язано з бажанням громадян поліпшити власні житлові умови і позбутися від проблем з комунікаціями та інженерною інфраструктурою, які «спливають» на початку опалювального сезону.

За словами експерта, в жовтні відділи продажів новобудов зазвичай спостерігають особливий ажіотаж з боку потенційних покупців, які не мають всієї необхідної суми на руках, але твердо мають намір продати існуюче житло і поміняти його на новий.

«Хороших пропозицій на вторинному ринку стає все менше, оскільки житло занепадає, комунікації зношуються. І все менше людей готові платити гроші за проблеми з ліфтами або електропроводкою, які неможливо усунути самостійно, а сил Жеку для цього недостатньо. А на початку опалювального сезону всі проблеми з комунальною інфраструктурою як правило виходять на поверхню», – говорить Д. Шостя. В

водночас, покупці квартир на первинному ринку у більшості випадків захищені від непередбачених аварійних ситуацій з комунікаціями.

Експерт додає, що в 2012 році ажіотажний попит на первинне житло може бути особливо помітний, оскільки початок опалювального сезону збігається з піком виборчої кампанії. «Для певної категорії населення вибори є досить серйозним фактором нестабільності. Багато хто розуміє, що краще вкласти гроші сьогодні, ніж втратити їх завтра. Адже ціни – на відміну від кризи 2008 року – сильно вже не впадуть, багато компаній працюють на межі рентабельності», – зазначає Д. Шостя.

Нагадаємо, за даними Мінрегіону, станом на початок жовтня готовність житлового фонду до опалювального сезону становила близько 90%. Прем’єр-міністр Микола Азаров пообіцяв, що чиновники, відповідальні за неналежну підготовку решти 10%, будуть звільнені.