З чого починати проектування будинку?

Заміські будинки, котеджі, лазні і підсобні споруди зводяться на основі індивідуальних і типових проектів. Перший варіант має безліч переваг, оскільки дозволяє реалізувати всі потреби конкретної сім’ї. Тим не менше, підготовка індивідуального проекту забирає значно більше часу.

Важливо правильно розрахувати вигляд і особливості матеріалу, який буде використовувати для реалізації завдань.

В першу чергу, це стосується його маси і фізико-хімічних особливостей. Наприклад, сучасні будинки з газосилікатних блоків не вимагають посиленого фундаменту, так як їх маса відносно невелика. Але вага будови потрібно розрахувати з високим ступенем точності, щоб не допустити помилку. На всіх стадіях реалізації задумів проводиться ретельний контроль, завдяки якому плани здійснюються на належному рівні.

Інші матеріали можуть виявитися ще складніше у використанні. Так, проекти будинків з цегли проходять ще більш ретельний контроль, так як їх вага значно більше. Потрібно точно вирахувати ширину кладки, визначити армуючі вузли. Різні види цегли використовуються для зовнішньої обробки і внутрішніх перегородок. Але незалежно від обраного матеріалу, технологія проектування буде приблизно однаковою.
Етапи проектування житлового будинку

Підготовчі роботи. Архітектор і дизайнер проводять зустрічі із замовником проекту, з’ясовуючи його переваги і смакові особливості. Ними вивчається документація на ділянку, проводяться дослідницькі роботи, які дозволяють дати висновок про можливість будівництва в даній зоні.

Підготовка ескізу. Попередній креслення – це не більше, ніж спільне бачення майбутнього будинку. Визначається його поверховість, зовнішній вигляд, художнє та архітектурне рішення. Як правило, архітектор готує відразу декілька ескізів, з яких замовник вибирає найкращий. Такий варіант можна оперативно переробити, адаптувавши під конкретні потреби.

Розробка архітектурних, інженерних і дизайнерських креслень. Весь пакет документів необхідний для реалізації завдання, що стоїть перед будівельниками і оформлювачами. В обсяг входить генеральний план, технологічна частина, карта інженерного обладнання та основних комунікацій. Даний документ повинен пройти всі необхідні погодження, обумовлені законодавством.

Затвердження проекту. Найсуворішим суддею можна назвати замовника роботи. Після того, як він вивчить усі документи, а архітектор і дизайнер дадуть відповідь на його питання, справу можна вважати вирішеним. Проект повинен відповідати всім вимогам безпеки, якості і естетики. Крім того, кошторисники підраховують приблизну вартість реалізації поставлених завдань. В результаті у замовника формується комплексне бачення того, що він отримає після втілення бажань у життя.

Що краще: типовий або індивідуальний проект?

Якщо Ви хочете отримати готовий будинок, котедж або лазню в мінімальні терміни, то краще піти по шляху найменшого опору. Типові рішення вже пройшли неодноразову перевірку на практиці і довели свою спроможність. Їх реалізація потребує значно менше часу, так як не вимагає додаткових інженерних робіт і розрахунків.

У той же час, індивідуальні проекти дозволять створити таку споруду, яка буде цілком підходити для Вашої родини. Це забере трохи більше часу, зате допоможе отримати прекрасний будинок з прекрасним плануванням. Замовляти такі послуги слід у компаній, що володіють відповідною ліцензією та досвідом.