З 1 вересня українцям доведеться купувати квартири тільки за нацвалюту

Нацбанк назвав граничну суму, на яку можна розрахуватися готівкою: 150 тис. грн. Все, що вище, буде проходити тільки через банківський рахунок.

Як пише газета Сегодня, нове обмеження набуде чинності з 1 вересня 2013 року і буде діяти як для юридичних, так і для фізичних осіб, поширюється як на оплати за рахунками, так і на договори купівлі-продажу, підлягають нотаріальному посвідченню.

Таким чином, це скоротить витрати на обслуговування готівки, буде сприяти детінізації економіки та зростанню ВВП, оскільки поза банків стане перебувати менше грошей і вони зможуть активніше кредитувати виробництво, кажуть в НБУ.

Також у громадян не повинно виникнути проблем з розрахунками: в Україні достатньо банкоматів і касових терміналів, а кількість активних платіжних карт в країні — понад 33,3 млн шт. (тобто практично у кожного дорослого), банківських рахунків у фізосіб — 124 млн. Тим, у кого рахунку немає, не проблема при бажанні його відкрити.

Експерти також впевнені, що більшість громадян не помітять обмеження.

«На ринку нерухомості і зараз практично всі розраховуються через банк — так надійніше, дорогі автомобілі також рідко купуються за кеш. Головне завдання НБУ — змусити тіньовиків, приховують великі доходи і витрати, показати їх перед податковою. Крім того, 3-5 років граничну суму поступово зменшать в 10 разів», — говорить аналітик МЦПД Олександр Жолудь.

У свою чергу, Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що обмеження зменшить доларизацію економіки, так як за житло доведеться розраховуватися в гривнях і зміцнить гривню.