Юристи проаналізували рівень впливу органів влади на будівництво

Будівельна галузь України поступово відіграє позиції, які були втрачені під час фінансово-економічної кризи 2008-2009 рр.., коли рівень падіння склав майже 60%.

На сьогоднішній день частка будівництва у структурі ВВП країни є незначною і становить приблизно 3%.

Однак експерти стверджують, що наявний потенціал для розвитку дозволяє сподіватися на збільшення цієї частки.
Крім того, реалізація даного потенціалу багато в чому залежить від рівня впливу на будівництво державних і місцевих органів влади.

Приміром, у столиці можна нарахувати близько півтора десятка органів, які в змозі якщо не зупинити, то істотно уповільнити процес будівництва. Серед них не тільки Державна архітектурно-будівельна інспекція України і органи санітарно-епідеміологічної служби, але й Держтехногенбезпеки, Держекоінспекція, Держгірпромнагляд, місцеві органи влади і самоврядування, суди, прокуратура і цілий ряд інших.

Величину і способи впливу цих установ на будівництво оцінили експерти ЮФ Cai & Lenard в дослідженні «Будівництво: адміністративне втручання на етапі виконання будівельних робіт».

В ході виконаної роботи були проаналізовані конкретні перешкоди, які можуть бути створені зазначеними органами.

Юристи визначили основні заборони для будівництва. Здери них – зупинка будівельних робіт, анулювання дозволів і ліцензій, заборона використання будматеріалів, зупинення або припинення інвестиційної діяльності.

Також юристи у список внесли процедуру оскарження рішень.

«Дане дослідження показує, з якими ризиками, пов’язаними з адміністративним втручанням, можуть зіткнутися інвестори і як їх можна мінімізувати», – підсумував один з авторів дослідження Дмитро Симанов.