Євро-2012 підштовхнуло готельний ринок до розвитку

Хоча Євро-2012 не виправдало очікувань українських готельєрів, однак підштовхнуло готельний ринок до розвитку.

Повернення офіційним туроператором УЄФА TUI Travel до 80% заброньованих номерів за місяць до початку Чемпіонату Європи з футболу і негнучка цінова політика готельєрів привели до низької заповнюваності українських готелів в період Євро-2012 і значно менших доходів порівняно з передбачуваними.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, такі попередні висновки озвучили представники готелів класу три-п’ять зірок – учасники Асоціації зіркових готелів України.

“Готелі, безумовно, заробили менше в період проведення Євро-2012, ніж у минулому році”, – сказав виконавчий директор асоціації Дмитро Прохоров.

Він підкреслив, що асоціація не має фінансовою інформацією, проте жоден з керівників 44 анкетованих нею готелів класу три-п’ять зірок в Києві, Донецьку, Львові та Харкові не відповів, що заповнюваність об’єктів на період чемпіонату відповідала очікуванням. При цьому 98% відповіли, що “могло бути і краще”, і лише 2% опитаних оцінили ситуацію на рівні очікуваної.

За словами Д. Прохорова, заповнюваність готелів в передматчеві дні становила близько 50-60%, а вартість проживання на стандартний двомісний номер зростала в середньому в 2-2,5 рази, у дні проведення матчів готелі були заповнені на 90-95%, ціна піднімалася в 3-3,5 рази. При цьому в червні 2011 року заповнюваність готелів була на 10-15% вище, ніж в червні 2012 року, і складала близько 70-75%.

“Вартість стандартного двомісного номера на період проведення Євро-2012, згідно з аналізом анкет, які ми отримали: мінімальна – 80 євро, максимальна – 500 ЄВРО на добу”, – сказав виконавчий директор асоціації.

При цьому він зазначив, що таке підвищення вартості проживання у готелях є звичайною світовою практикою на час проведення масових заходів. У той же час десятикратні підвищення вартості, про яких, зокрема, повідомляли західні ЗМІ, носили поодинокі випадки.

Крім того, додав Д. Прохоров, готельєри таким чином намагалися компенсувати невигідні умови і невиконання умов договорів бронювання номерів, що укладаються з 2009 р. з TUI Travel. “TUI забронювала практично 100% номерів у всіх готелях, причому за встановленим УЄФА цінами, які, як правило, були значно нижче звичайної вартості номерів у цих готелях”, – сказав він.