Єфремов: Земля – тільки для громадян України

Земля може продаватися, але тільки в межах України і тільки для громадян України.

Про це заявив народний депутат України, лідер фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов в ефірі телеканалу «ЛОТ».

За його словами, на сьогоднішній день закон про ринок землі викликає найбільшу кількість нарікань у опозиції.

«Ми всі без винятку говоримо, що Україна – аграрна держава, вона може годувати світ. І при цьому ніхто нічого не робив до останнього часу для того, щоб змінити законодавство в цьому напрямку. В результаті ми допрацювалися до ситуації, коли у нас 39 компаній вже володіють 4,5 млн гектарів землі, коли в деякі сільські території на роботу завозять з інших регіонів вахтовим методом людей, коли у нас сільські території і селища нічого не отримують від сільгосппродукції, вирощуваної на місцях. Погодьтеся, це нелогічно», – зазначив Олександр Єфремов.

Він також підкреслив, що коли всі ці пункти прописали в новому законодавстві, почалися обурення.

«Ми не прописали одну норму, при якій земля продається іноземцям, тут-то все і почалося. Всі почали підніматися і кричати, що землею збираються торгувати. А насправді картинка дуже проста: багато відбудовують і лобіюють іноземні компанії, іноземні фінансові інститути, які вкладають гроші в землю в Україні і які хочуть стати власниками цієї землі. Ми домовилися спочатку і, насамперед, людям сказали про те, що земля може продаватися, але тільки в межах України, лише для громадян України і обмежується «стеля» продажу цієї землі», – розповів народний депутат.

На його думку, це не влаштовує тих людей, які сьогодні володіють великою кількістю земель.

«Вони кажуть, що тоді ми зруйнуємо систему, яка створена. З цим теж варто зважати, але всі питання повинні відпрацьовуватися логічно. Кожен питання має отримувати відповідь, а не крик з іншого боку, що нічим не потрібно займатися, а ці питання потрібно відкинути. Якщо ми їх відкинемо, то ніколи не станемо країною, яка годує весь світ», – підсумував Олександр Єфремов.