Яку нерухомість отримає Людмила Путіна після розлучення?

Президент Росії Володимир Путін оголосив про те, що розлучається зі своєю дружиною Людмилою Путіної. Подружжя прожило у шлюбі 30 років.

Нагадаємо, вони одружилися 28 липня 1983 року. В сім’ї дві дочки – Марія і Катерина.

Згідно з декларацією про доходи за 2012 рік у власності президента квартира в Санкт-Петербурзі площею 77 кв. м, а також земельну ділянку в Московській області площею 1500 кв. м і гараж площею 18 кв. м. Також в користуванні у Володимира Путіна є квартира площею 153,7 кв.м і гаражне місце. Згідно з декларацією про доходи, у дружини президента в особистій власності нічого немає.

Після розлучення Людмила Путіна може претендувати на половину майна набутого за роки спільного життя подружжя. Виходить, що за законом екс-дружина президента може отримати частку (38,5 кв. м) в квартирі в Санкт-Петербурзі, половину (750 кв. м) ділянки в Підмосков’ї і половину гаража (9 кв. м).

При цьому достеменно не відомо, чи була ця власність придбана подружжям під час шлюбу. Інше майно президента перебуває в користуванні, а не власності.

Варто відзначити, що йдучи з президентського поста в 2008 році, Володимир Путін вибрав резиденції “Ново-Огарьово” для довічного користування відповідно до закону “Про гарантії Президенту РФ, що припинив виконання своїх повноважень, і членам його сім’ї”. Однак після розлучення Людмила Путіна не буде членом сім’ї президента і, відповідно, не зможе довічно користуватися цими привілеями. Однак рішення залишається за президентом.

Нагадаємо, що з 2000 року Володимир Путін постійно мешкає у резиденції Ново-Огарьово у Підмосков’ї. Садиба XIX століття для президента була ґрунтовно перебудована. Тут є стайня в німецькому стилі, басейн, спортзал, житловий будинок і будинок для офіційних прийомів, гостьовий будинок з кінозалом, храм, вертолітний майданчик, теплиці і пташник. У садибі глава держави не тільки проживає, але і приймає офіційних гостей, проводить ділові зустрічі.

Крім Ново-Огарьово Путін використовує для перебування і діяльності ще ряд резиденцій в різних кінцях Росії, найбільші з яких розташовані: під Санкт-Петербургом – Костянтинівський палац у Стрельні; в Сочі – Бочаров Струмок; в Тверській області на території національного парку “Завидово”; на озері Валдай – Довгі Бороди.

Крім нерухомості Людмила Путіна може претендувати на частку та іншої власності президента. Так, у Володимира Путіна є три вітчизняних автомобіля (два “Газу” і Нива) і автомобільний причіп “Скіф”.