Які зміни відбулися на ринку оренди столичних офісів?

Протягом листопада на ринку оренди офісних приміщень найбільшим попитом користувалися офіси відкритого типу площею до 100 кв. м.

“Найменш популярними серед клієнтів були офіси преміум класу. В преміум класі переважали заявки на офісні приміщення площею до 40 кв. м. Власники йшли на деякі поступки, з метою вирішити питання здачі приміщення до кінця року. Розмір торгу був у межах від 1% до 5%, в залежності від метражу, чим менше площа приміщень, тим менше торг.” – відзначають фахівці підрозділу комерційної нерухомості мережі агентств нерухомості RealDruzi.

У листопаді на ринку оренди офісних приміщень переважали офіси площею від 26 до 150 кв. м., які були розташовані у центральних районах столиці: Шевченківському, Печерському та Голосіївському. Середня заявлена вартість оренди офісів Києва в листопаді була на рівні $ 16,52, що на 0,1% нижче середньої заявленої вартості оренди офісних приміщень в жовтні. Найдорожчі офісні приміщень були розташовані в Печерському, Шевченківському та Голосіївському районах. Менш дорогі офісні приміщення були розташовані в Деснянському районі.

Ринок оренди офісної нерухомості Києва: характеристика пропозиції у листопаді

У листопаді в структурі пропозиції офісної нерухомості Києва переважали офісні приміщення площею від 26 до 70 кв. м. (28%) і від 71 до 150 кв. м. (27%). Найменше в оренду пропонувалося офісних приміщень площею від 151 до 250 кв. м. (13%), а також до 25 кв. м. (14%).

У структурі пропозиції офісної нерухомості в районах Києва в листопаді переважали офісні приміщення, які були розташовані в Шевченківському (17,1%), Голосіївському (15,5%), а також Печерському (14,9%) районах. Найменше офісних приміщень пропонувалося в оренду в Деснянському (4%) районі.

Найбільшим попитом у листопаді користувалися офісні приміщення, розташовані в Шевченківському (18,9%), Печерському (18,3%), а також в Голосіївському (16,9%) районах. Найменше інтерес у клієнтів викликали офіси, розташовані в Деснянському (1,6%) та Святошинському (4,2%) районах.

Середня заявлена вартість оренди офісів Києва в листопаді була на рівні $ 16,52, що на 0,1% нижче середньої заявленої вартості оренди офісних приміщень у жовтні (жовтень – $ 16,53). Найдорожчі офісні приміщень були розташовані в центральних районах столиці: Печерському ($ 22), Шевченківському ($ 19,9) і Голосіївському ($ 16). Найменш дорогі офісні приміщень були розташовані в Деснянському ($ 12,7) районі.

Прогноз на грудень

На думку фахівців компанії “RealDruzi” істотних змін на ринку оренди офісних приміщень у листопаді, порівняно з жовтнем і вереснем не відбудеться. У другій половині грудня можливе деяке зниження активності ринку, у зв’язку з майбутніми новорічними святами. Як і раніше, найбільшим попитом будуть користуватися офісні приміщень економ класу. У листопаді, порівняно з жовтнем можливе незначне збільшення кількості пропозицій офісів бізнес-класу площею від 80 до 150 кв. м.