Які вимоги існують до сфер зайнятості позичальника іпотечного кредиту?

Представники яких сфер діяльності можуть відчувати труднощі в отриманні іпотеки? А хто навпаки – зможе отримати іпотечний кредит без проблем?

Ілона Кречік, начальник відділу іпотечного кредитування банку «Київська Русь»

Особливих переваг у сфер зайнятості немає, проте є вимоги до надійності організації, особливо якщо позичальник займає високооплачувану посаду. Труднощі – неофіційна робота, зарплата, СПД.
Деякі труднощі можуть випробувати, мабуть, «вільні стрілки» або фрілансери, позаштатні співробітники будь-яких організацій, що виконують роботу від замовлення до замовлення.

Незважаючи на те, що ці люди мають професію і дохід, часом дуже навіть непоганий. Проблема полягає в тому, що їм набагато складніше довести банку свою благонадійність, і їхні доходи не піддаються оцінці на перспективу. Тому і ризики за такими позичальникам набагато вище, ніж по кредитах, що видаються клієнтам з постійним місцем роботи.
Однак шанс отримати кредит у фрілансера все ж є. Ймовірність того, що рішення банку буде позитивним, значно вище, якщо людині є що показати: наприклад, наявність майна і загальний рівень життя.

Автомобіль, заміський будинок, регулярні поїздки за кордон – все це говорить про рівень достатку.
Фрілансер може спробувати знайти поручителя (їм може бути необов’язково чоловік і навіть необов’язково родич) або поручителів. Дуже добре, якщо вже є досвід погашення кредитів – споживчих або іпотечних. Також добре, якщо фірма, з якою співпрацює фрілансер, відома банку і може підтвердити, що така людина дійсно з нею співпрацює, і в перспективі буде отримувати такі-то гроші.

Труднощі з отриманням кредиту можуть виникнути у тих, чиї заробітки носять сезонний характер, у представників небезпечних професій, незалежних адвокатів і нотаріусів, підприємців, чий бізнес нещодавно розпочато і не встиг показати стійкості, у моряків, ювелірів, представників туристичного бізнесу, «вільних професій». Для цих категорій позичальників частка відмов може становити до 90%.

Власне, бажаним і найбільш зрозумілим для банку є позичальник, який тривалий час працює в одній компанії і має відносно високий офіційний дохід. Хоча і тут можливі варіанти.

Перевага віддається великому і стабільному бізнесу. Банк звертає увагу і на те, які перспективи позичальника на ринку праці в разі втрати роботи. Якщо кваліфікація явно не відповідає окладу, а освіта – займаної посади, це вже привід для сумнівів у його майбутньої платоспроможності.

Олександр Борщевич, начальник управління іпотечного кредитування ВТБ Банку

Особливі вимоги до сфер зайнятості позичальника за іпотечним кредитом нашим банком не встановлені. Відчувати утруднення в отриманні іпотеки можуть некваліфіковані робітники, а також особи, які мають нестабільний дохід. Також тимчасово обмежено іпотечне кредитування фізичних осіб-підприємців.

Роман Куспіс, начальник відділу розвитку продуктів Банку Кіпру

Ми не класифікуємо позичальників за цією ознакою. Якщо говорити про показник соціальної захищеності позичальника, то більше шансів отримати іпотечний кредит буде у клієнта з наявністю постійного місця роботи протягом тривалого періоду часу.