Які умови пропонуються для купівлі квартири у розстрочку?

Сьогодні багато будівельних компаній пропонують своїм клієнтам можливість виплачувати всю суму за квартиру по частинах. Які ж умови забудовники пропонують охочим придбати житло в розстрочку?

На жаль, минули ті часи, коли житлоплощу видавала держава. Хоча такі унікальні випадки зустрічаються і сьогодні, але для цього необхідно відпахати багато років на серйозній держслужбі. Взяти квартиру в кредит, самі розумієте, небезпечно в нашій країні. Залишається розстрочка – схема придбання житла не нова, але трохи видозмінена в сучасних умовах життя.

Оскільки спад попиту на нерухомість і брак банківського кредитування змушують забудовників бути лояльним до потенційним покупцям, сьогодні вони пропонують великі знижки, а також можливість платити за квартиру частинами. Будівельним компаніям така схема дає можливість добудувати житло, а покупцям – можливість виплачувати вартість квартир на більш вигідних умовах, ніж банківські кредити.

Ще в 80-х в Україні процвітала схема придбання житла в розстрочку. Існували житлові кооперативи, які давали можливість покупцям виплачувати вартість квартир по частинах. У 90-х ця схема перестала бути популярною у зв’язку з недоліком засобів у будівельників. Зате банківські кредити тоді мали колосальний попит. Однак незабаром стагнація на ринку нерухомості і відсутність банківського фінансування змусили будівельників стати лояльнішим до потенційним покупцям. Якщо раніше давалася відстрочка лише до завершення будівництва, то тепер – на 2-3 роки, а деякі компанії – і на 20 років.

Згідно з нинішніми умовами, будівельники виставляють в розстрочку житло, готове на 50-70%. За квартири пропонують внести 30-35% засобів в якості першого внеску. Залишилися 65-70% суми клієнт погашає протягом терміну, обумовленого контрактом. Якщо ж клієнт не встигне з виплатою, забудовник продовжує її термін, знімаючи за це відсоток. У разі відмови платника виплачувати гроші угода може бути розірвана, а внесок повернений покупцеві.

Компанії почали надавати можливість придбати житло, виплачуючи суму частинами, насамперед, для завершення будівництва будинків. Впроваджувати розстрочку будинку, який знаходиться у проекті, невигідно самому забудовнику. Адже, щоб зібрати гроші зі всіх покупців на перший внесок, потрібно час. Але і ті, хто вирішив вводити розстрочку тільки для добудови об’єкта, повинні теж мати при собі чималі кошти: так вони вирішують проблему дефіциту коштів лише частково. Адже забудовник на руки отримує суму, меншу вартості квартири. Та й вчасно отримати внески покупців непросто.

Така схема необхідна для впевненості, що покупці будуть. Адже кому буде вигідно побудувати будинок, квартири в якому залишаться порожніми.

Трапляється, що при підписанні договору купівлі-продажу квартири у розстрочку, забудовник може зажадати додаткові умови, у які може входити можливість збільшення вартості квартири протягом строку дії договору. Експерти стверджують, що в такому випадку краще відразу відмовитися від проекту.

У договорі повинні бути чітко описані санкції за порушення його умов, у тому числі за несвоєчасну виплату коштів, і прописана процедура переходу прав власності до покупця. Крім того, повинна бути вказана валюта оплати (краще в гривні, звичайно ж), зафіксовані ціни, терміни завершення будівництва і порядок оплати. Безумовно, краще вибирати договір з більш пізньої оплатою.

Ви, напевно, часто бачили реклами, де зазначено, що клієнт може придбати квартиру, не пред’являючи довідки про доходи та підтвердження своєї платоспроможності. Всього лише потрібно заплатити перший внесок. Насправді, все не так безневинно, як здається. Адже в разі невиплати забудовник може забрати у клієнта квартиру, розірвавши контракт.

Якщо ви згодні з вищеописаними умовами, то для вас купити квартиру в розстрочку в Україні реально, але щоб не занадто ризикувати, потрібно звертатися в перевірені компанії, які заробили хороший авторитет на ринку нерухомості.