Які перекриття потрібні для будівництва будинку

При будівництві будь-якої будівлі головним є правильне пристрій перекриттів.

Конструкції ці досить різноманітні. Вони різняться за матеріалами, призначенням або пристрою. Але до всіх перекриттів пред’являються однакові вимоги.

Відносяться до будь-яких типів перекриття обов’язково повинні бути міцними, надійними і довговічними. Не дивлячись на велику кількість існуючих способів встановлення перекриття, людей в першу чергу приваблюють економічні варіанти.

Щоб зробити правильний вибір, необхідно ознайомитися з перевагами та недоліками перекриттів.

З давніх пір використовувалися дерев’яні перекриття. Але зараз вони втрачають популярність. При будь-якому дерев’яному будівництві дерево є основним матеріалом. В інших випадках при зведенні будинків дерев’яні перекриття практично не використовують. Можна знайти пояснення всьому цьому. Від того, що дерево – горючий матеріал, будови з нього не відповідають вимогам протипожежної безпеки. До того ж дерево не відрізняється міцністю (якщо порівняти, наприклад, із залізобетоном), і схильне до гниття. З вищесказаного можна зробити висновок, що до переваг дерева можна віднести тільки дешевизну матеріалу та екологічну безпеку.

Залізобетонні плити, які так само використовують для створення перекриттів, є на ринку будматеріалів найпоширенішими. Головний недолік перекриття з них – висока ціна. Тому вони не економічні порівняно з перекриттями, створеними з інших матеріалів. Але за те залізобетонні плити дозволяють підвищити швидкість будівництва.

Спочатку на заводі виготовляються збірні пустотні плити. Потім їх завозять на будівництво, вивантажують з допомогою крана і починають монтажні роботи. Найчастіше беруть в оренду автокран для проведення підйомних робіт.

Залізобетонний, монолітний вигляд перекриття встановлюють по сталевих балках, встановлення яких вимагає більше сил і часу. Спочатку встановлюють сталеві, несучі балки. Потім необхідно зробити спеціальну опалубку. Конструкцію найчастіше роблять з дощок і підвішують до сталевих балках. Потім укладають арматуру в цю опалубку, а в кінці заливають все бетоном. Така конструкція більш економічна і може споруджуватись будь-якого розміру. Це допоможе у реалізації будь-якого проекту.