Які документи необхідно вимагати від господаря при оренді житла?

Керівник відділу оренди агентства нерухомості «Real Druzi» Оксана Захарчук стверджує, що застрахувати себе від афер з нерухомістю можливо. Уникнути проблем допоможе знання деяких нюансів.

Захарчук радить, що орендарю, в першу чергу, необхідно переконатися, що перед ним дійсно господар квартири. Людина, яка хоче знімати житло, повинен зажадати від власника відповідні документи, адже в іншому випадку він ризикує опинитися в лапах аферистів.

В першу чергу, власник квартири зобов’язаний надати правовстановлюючі документи, які підтверджують його право власності. Таким документом може бути свідоцтво про право власності на житло, якщо воно приватизоване, договір купівлі-продажу або дарування.

У тому випадку, якщо об’єкт нерухомості належить кільком власникам, то вони повинні бути присутніми при підписанні договору. Необхідно згоду від всіх, хто прописаний або зареєстрований в квартирі, оскільки мають право користування приміщенням. А виписка з Жеку допоможе дізнатися всіх зареєстрованих в квартирі власників.

Що стосується документів, які повинен надати орендар, то найчастіше це копія паспорта. Однак власнику квартири не завадить себе перестрахувати і отримати від наймача інформацію про його місце роботи, включаючи телефони компанії.