Яке житло готові купувати заможні харківяни?

Більшість покупців елітної нерухомості у Харкові розглядає можливість придбання приватного домоволодіння тільки при наявності квартири в центрі міста або наближених до центру районах.

Такі результати озвучені компанією «Авантаж» за підсумками дослідження «Яке житло готові купувати заможні харків’яни».

За словами директора «Авантажа» Євгена Иосилевича, дві третини опитаних при виборі нерухомості для проживання схиляються до придбання власного будинку. 10% респондентів висловлює бажання придбати тільки квартиру і 20% – таунхаус. Однак, незважаючи на начебто очевидну перевагу до купівлі будинків, 66% з числа опитаних розглядає можливість придбання домоволодіння лише при наявності квартири в центрі міста.

«Незважаючи на демонстрований інтерес до будинків, квартири залишаються пріоритетним видом житла. Домоволодіння готові купувати тільки ті, у кого вже є апартаменти в центрі. Тобто, люди не хочуть бути відірваними від міського життя і в той же час прагнуть до автономності та спокою. Тому найбільш затребуваною елітною нерухомістю можна вважати ту, яка гармонійно поєднує в собі «міські» та «дачні» характеристики», – коментує результати Євген Іосілевіч.

Як зазначає Іосілевіч, попит на таунхауси підтверджує цю тенденцію. Але даний сегмент ринку не повною мірою задовольняє потреби покупців елітного житла. У Харкові поки немає завершених об’єктів, які б поєднували в собі відчуття життя в місті з «клубностью» і автономністю житла.

Для довідки: дослідження «Яке житло готові купувати заможні харків’яни» проводилося агентством Defense за замовленням компанії «Авантаж» в період з 14 лютого по 15 березня 2013 р. Респондентами виступили 50 представників великого та середнього бізнесу міста. Опитування проводилося методом глибинного інтерактивного інтерв’ю. Одержані висновки були підтверджені експертами ринку (ріелторами, які працюють з елітною нерухомістю) в ході чотирьох групових інтерв’ю (фокус-груп).