Яка вигода першого поверху?

Покупка квартири на першому поверсі в середньому обходиться на 10 % дешевше, ніж аналогічної — кількома поверхами вище. Ми вирішили з’ясувати, які переваги можна отримати від покупки такої квартири.

Лише в рідкісних випадках покупці квартир віддають перевагу першому поверху. А в новобудовах перші поверхи і зовсім відводиться під офісні приміщення. Так уже повелося з радянських часів: у будинках споруди 50-80-х років крайні поверхи багатоквартирних будинків вважаються неліквідними. Свою роль тут, звичайно, грає стереотип, проте є й об’єктивні причини.

Спробуємо з’ясувати, які проблеми найчастіше виникають у власників квартир на першому поверсі?

По-перше, це проблеми з безпекою. Перші поверхи радянських будинків розташовані занадто близько до землі і є найбільш доступними для злодіїв. Можна, звичайно, поставити грати, але це навряд чи додасть затишку оселі. А охоронна сигналізація як-ніяк затратна.

Другий недолік квартири на першому поверсі — шум і видимість з вулиці все, що відбувається в квартирі. Особливо ці фактори заважають власникам квартир, вікна яких виходять на багатолюдні вулиці. Шум, до речі, можуть виробляти не тільки транспорт і перехожі, але і веселі компанії, які відпочивають у дворах, і тварини. До цього варто додати ще й пил з вулиці — вище першого поверху її набагато менше.

Не менш докучливими можуть бути і комахи. Мухи, комарі, мурахи і павуки, особливо в теплу пору року, — неодмінна умова. Але можуть бути й інші, менш приємні сусіди начебто мокриць, сколопендр або, того гірше, більш великих мешканців підвалів. Особливо, якщо в квартирі сиро. А сиро у квартирах на перших поверхах майже завжди — добре, якщо без цвілі. Іноді з цією вогкістю не справляються навіть сучасні системи клімат-контролю – все залежить від стану комунікацій та підвалу в будинку. А от підлога на першому поверсі завжди холодний.

Ну, і нарешті, першим поверхах, властиві погана інсоляція і відсутність панорамних видів з вікон, особливо, якщо вони виходять у двір. Але це справа смаку: цілком можливо, хтось віддасть перевагу замість панорами міста милуватися палісадником з власноруч висадженими квітами і деревами.

У силу всіх цих факторів квартири на першому поверсі стоять декілька дешевше, ніж навіть поверхом вище. Наскільки дешевше, залежить від окремо взятої квартири: розташування і стану будинку, під’їзду, якості ремонту в самій квартирі.

Яку ж користь можна отримати при купівлі квартири на першому поверсі?

У деяких випадках покупка такої квартири може виявитися цілком вигідною. Все залежить від того, купуєте ви квартиру для себе або щоб здавати в оренду.

При купівлі квартири для себе перший поверх кращий тільки в окремих ситуаціях. По-перше, це найкращий варіант для інвалідів або людей похилого віку, яким важко підніматися вище, особливо якщо в будинку немає ліфта. По-друге, перший поверх зручний, але тільки якщо вікна виходять у двір, для сімей з маленькими дітьми — дитяча коляска не найлегша ноша. Коли діти підростуть, спостерігати за ними з вікон першого поверху також буде трохи легше.

Ще одна перевага — можливість дешево і сердито розширити площу. Наприклад, влаштувати якусь прибудову, терасу або навіть кімнатку, а під нею вирити власний підвал. Зручно та економічно. Головне, гарненько убезпечити себе від тих же комах.

Куди більш вигідною може бути покупка квартири на першому поверсі з метою в подальшому здавати в оренду. При добовій оренді цей чинник взагалі не має значення. Але навіть тих, хто підшукує житло для довгострокової оренди, на відміну від покупців, перший поверх бентежить менше — набагато важливіше розташування будинку, транспортна розв’язка, інфраструктура та стан самої квартири. Тому, заощадивши на купівлю квартири на першому поверсі і здаючи її в оренду, прибуток можна отримати в цілому велику.

Ще вигідніше здавати таку квартиру в оренду під офіс — вартість оренди комерційної нерухомості , навіть у житлових будинках, вище. Але тут є два важливих нюанси. По-перше, офіс повинен бути закритого типу, по-друге, необхідно заручитися згодою сусідів. Використання житлових площ в комерційних цілях в нашій країні, м’яко кажучи, не вітається.

У разі, якщо хоча б одне з вікон квартири виходить на жваву і багатолюдну вулицю, можна змінити її цільове призначення, прилаштувати окремий вхід і облаштувати невеликий заклад сфери обслуговування. Будь то аптека, магазинчик, банківське відділення або салон краси. Або ж здавати в оренду під одне з таких закладів. І переклад в нежитловий фонд, і облаштування квартири під офіс, звичайно, дорого, проте вартість орендної плати зазвичай ці витрати покриває.

Переводити квартиру в нежитловий фонд і відкривати одне з подібних закладів у квартирі, вікна якої виходять у двір, чи буде прибутковим заходом. В даному випадку, ключовим фактором є великий потік людей — як раз те, чого намагаються уникнути покупці квартир.

Перший поверх, навіть у старих радянських будинках не так страшний, як здається. Особливо, якщо ви хочете вигідно вкласти гроші в нерухомість. Навіть навпаки: якщо здавати таку квартиру в оренду під комерційний об’єкт, це принесе більший прибуток, ніж купити квартиру на будь-якому іншому поверсі в будинку з тихим двориком і здавати її в оренду, як житлову площу.