Яка реальна вартість квартир у Києві?

На сьогоднішній день пропозиція квартир у столиці в 50 разів перевищує попит.

Від зниження цін на нерухомість до 1000 доларів за м2 виграють не тільки покупці, але і продавці і держава. Таку думку у своєму блозі на UBR.UA висловив керуючий партнер комунікаційного агентства ” Publicity Ukraine Дмитро Васильєв.

“Сьогодні на одного покупця житла припадає 50 продавців; активних оголошень про продаж – 70 233 квартир, кожна п’ята з яких новобудова; при існуючих цінах, ємність цієї пропозиції майже 14 млрд. доларів.

А реальних щомісячних покупок відбувається трохи більше 1000, і 85% з них – економ клас, який, до речі сказати, за заявленою вартістю в середньому – 1 500 доларів за квадрат (у Києві)”, – відзначає він.

Експерт вважає, що, враховуючи кризу, сьогодні така ціна на нерухомість неадекватна. “З-за жадібності будівельників, жадібності ріелторів та депресії покупців житла в докризовий період, які купили по 3000 і не можуть повірити, що адекватна ціна за 1 000 за метр, а також банків, які, завдяки асоціальної державі, видавлюють з українців все, що можна і не можна по іпотеці”, – розповідає він.

Дмитро Васильєв вважає, що від зниження цін на нерухомість можуть виграти і покупці, і продавці, і держава. “Якщо б всі існуючі асоціації будівельників і продавців житла змогли домовитися про керованому зниження ціни до 1000 доларів за квадрат (в Києві) і нижче, то люди почали активніше купувати, за рахунок обігу почали вигравати і будівельники, і продавці, і держава у податках”, – вважає він.

Також експерт посилається на ріелторів, які кажуть, що “сьогодні в Києві ціна повинна бути 1000 доларів мінус 200 доларів за квадратний метр в залежності від району”.