Як зробити шумоізоляцію квартири своїми руками

Якщо вам набрид шум у вашій квартирі, який доноситься від сусідів і з вулиці, тоді слід подбати про шумоізоляції житлового приміщення.

Природно, що про шумоізоляції необхідно думати ще під час будівництва будинку, проте не у всіх є така можливість. Найчастіше замислюються про звукоізоляції покупці вторинної нерухомості: комусь дісталася квартира в «хрущовці» з тонкими стінами, комусь попалася житлоплощу в панельному будинку, де гучні звуки, що доносяться від сусідів, – звичайна справа.

Вважається, що кращу звукоізоляцію від сусідів є товсті стіни. Проте на сьогодні не у всіх будинках дотримано це правило. У багатьох будинках присутні тонкі стіни, неправильно встановлені панелі і т. д. В цьому випадку можна ізолювати сторонні звуки за допомогою спецперегородок і підкладок.

Щоб не було чути шуму від сусідів зверху, можна зробити натяжні або підвісні стелі з гіпсокартону, які мають властивість звукоізолювати непотрібні звуки.

Також для цих цілей можна використовувати шари мінеральної вати або додаткові дерев’яні плити (сендвіч-панелі). Вважається, чим більше шарів або плит, тим краще звукоізоляція. Крім того, необхідно загерметизувати стики між підлогою та стінами, і стелею. Все це можна виконати з допомогою герметика. Їм же можна закрити стояки опалення та водопостачання.

У тому випадку, якщо потрібно шумоізолювати звуки, що доносяться з вулиці, то кращим рішенням буде, мабуть, установка пластикових вікон з шумоізолюючими пакетами, а також установка масивної вхідних дверей. Крім того, слід простежити, щоб двері щільно прилягала до дверної коробки і порогу. Якщо двері не прилягає, тоді необхідно прорезинить всі стики.

Якщо ви будете слідувати всім рекомендаціям, тоді ніякі сторонні звуки не будуть заважати вам насолоджуватися тишею і спокоєм після трудових буднів.