Як зробити ремонт однокімнатної квартири з нішею

Сьогодні далеко не кожна молода сім’я може придбати житло, але навіть, коли така знаменна подія сталося, радіти рано, варто подумати про ремонт.

Найбільшим попитом на ринку нерухомості користуються однокімнатні квартири, багато в чому це пояснюється їх відносно невисокою, в порівнянні з «двійками» і трикімнатними вартістю. Площа такого житла не дуже велика, тому головна задача, яка стоїть перед новими господарями – зробити ремонт однокімнатної квартири таким чином, щоб візуально розширити простір і створити ілюзію додаткових метрів.

Більшість однокімнатних квартир в наших будинках обладнані невеликою нішею, яка ускладнює завдання при ремонті. Перед тим, як приступити до важливого процесу, слід ретельно обміркувати майбутній інтер’єр і вирішити, яким чином пристосувати нішу і зробити її функціональної.

Ремонт однокімнатних квартир можна здійснювати з допомогою фахівців або самостійно. Безумовно, залучення професіоналів значно спрощує завдання створення комфортного і затишного житла.

Основна концепція ремонту

Існує одне безперечне правило – квартира повинна повністю відповідати образу життя, звичками і характером свого господаря. Нераціонально оформляти житло в стилі хай-тек, якщо людина, яка в ній проживає, є шанувальником м’якого і затишного напрямки кантрі. Безглуздо обладнати квартиру із східному стилі, якщо людина ніколи не була в країнах Сходу, і не має уявлення про їхню культуру. Крім того, ремонт квартири повинен здійснюватися з урахуванням вікових особливостей господарів.

Варіанти використання ніші

Після того, як обрана основна концепція дизайну квартири, саме час подумати, яким чином зробити ніші функціональну зону, збільшивши тим самим корисну площу квартири. В залежності від розмірів ніші її можна пристосувати під кабінет (робочу зону), вбиральню, домашній спортзал, дитячий куточок і навіть кухню.

Відгороджувати простір чи ні, кожен господар вирішує самостійно. Ніхто не забороняє в процесі ремонту квартири звести між основним приміщенням і нішею перегородку, повісити бамбукові палички або оригінальні фіранки. Можна виділити простір за допомогою шпалер, що відрізняються за кольором або відтінком від основного покриття стін. Ніша може бути прикрашені аплікаціями, особливо це актуально, коли мова йде про дитячому куточку. Завдання господаря зробити так, щоб єдина кімната в квартирі виглядала цілісно і гармонійно.

Виконуючи ремонт однокімнатної квартири, потрібно пам’ятати, що ніша не повинна бути затемненою, штучні джерела світла в даному випадку є обов’язковими. Що краще використовувати, можна вирішити самостійно або звернутися за порадою до професіоналів.