Як зняти квартиру в Парижі?

У Парижі є великий вибір об’єктів нерухомості: середньовічні фахверкові будинки, особняки XV–XVI століть (hotels particuliers), будівлі XVIII століття, османовские багатоквартирні будинки, споруди Другої імперії і сучасні житлові будівлі.

Французька столиця спочатку формувалася як місто окремих приватних будинків. Перші багатоквартирні житлові будівлі з’явилися в кінці XVII століття на вулиці Ферронри, в районі ринку. Сто років потому такі споруди вже кількісно переважали над приватними особняками. У XIX столітті стали популярні дохідні будинки.

В сучасну епоху, по мірі розвитку туризму, з’явилася величезна кількість мебльованих квартир, що здаються в оренду. Їх стало так багато, що влада Парижа стали обмежувати безконтрольне зростання їх числа: діє закон, згідно з яким заборонено здавати в короткострокову оренду мебльовані квартири без дозволу мерії. Того, хто не послухається, чекає штраф до 25 000 євро і пеня до 1 000 євро/м2 в день.

Квартири з меблями найлегше знайти в 3-му і 4-му округах, в кварталі Маре. На цей район припадає 18 % пропозицій оренди в Парижі. Багато мебльованих студій у підніжжя пагорба Монмартр, у 18-му окрузі, а також у 5-му і 6-му округах. Кращими вважаються округу з 4-го по 8-й, 16-й і 17-й. Більшість об’єктів, що здаються в оренду,— або студії, або квартири з однією спальнею.

За інформацією New York Habitat, оренда коштує в середньому 813 євро в тиждень. Ціна оренди квартири в Парижі може відхилятися на 30 % в залежності від місця розташування: від 649 євро в районі Бастилії до 858 євро в околицях Єлисейських полів.

Що стосується подобової оренди, то вона коштує в середньому 140 євро. І все одно це дешевше готельного номера, зупинитися в якому можна в середньому за 150-200 євро на добу. До того ж, готельні номери підходять лише парі або комусь одному, але ніяк не сім’ї з чотирьох осіб. В останньому випадку потрібно зайняти два номери, а це економічно невигідно. Подружній парі з дитиною службовці готелю можуть надати дитяче ліжечко, але місця в номері буде недостатньо для комфортного проживання. З якого боку не подивитися, краще орендувати окрему квартиру.

Середня вартість оренди в Парижі, євро/доба

В районі Єлисейських полів оренда житла коштує найдорожче. Наприклад, у 8-му окрузі однокімнатні апартаменти можна зняти за 1 200-1 600 євро в тиждень. Магазини, бакалійні лавки, парковка і станція метро — буквально в двох кроках.

Для сім’ї з дітьми підійде тиха квартира з двома спальнями, поруч з парком, магазинами і станцією метро. Часто в оголошеннях немає докладної інформації про об’єкти інфраструктури. Знаючи точну адресу, можна подивитися, що знаходиться в околицях, на Maps.Google.com (Google Street View).

Приблизно за 680 євро на тиждень можна орендувати квартиру з двома спальнями в престижному 7-му окрузі, в будинку, розташованому недалеко від берега Сени. Поруч знаходиться великий парк з дитячим ігровим майданчиком та універмаг Bon Marche. Звідси можна легко дістатися до всіх основних визначних пам’яток: Ейфелевої вежі (30 хв), Лувра та Собору Паризької Богоматері (20 хв), а також Люксембурзького саду (10 хв).

Якщо потрібна квартира на довгий термін, то краще забронювати житло наперед. Інакше хороші пропозиції можуть бути розібрані. Наприклад, якщо житло потрібно навесні на вісім тижнів, то краще починати шукати вже в жовтні. Не варто відкладати бронювання, якщо квартира потрібна всього на три дні: коли залишиться тиждень до відльоту, мало шансів, що знайдеться що-небудь підходяще.

Більшість квартир здаються мінімум на сім діб, але є і ті, що можна орендувати на 2-3 дні. В’їзд і виїзд здійснюються, як правило, по суботах. Тому ті, хто приїжджають в інші дні тижня, повинні заздалегідь домовитися з власником.

При бронюванні вноситься передоплата, зазвичай 30 %, гроші можна надіслати банківським переказом, за допомогою платіжної системи PayPal або будь-яким іншим способом. Решту суми можна віддати особисто власнику після прибуття.

Для отримання візи в консульстві буде потрібно договір оренди, підписаний обома сторонами. Також власник житла повинен надіслати розписку в отриманні грошей. У договорі має бути зазначена повна адреса, включаючи номер будинку та квартири.

Знайти оголошення про здачу квартир в Парижі можна на сайті Tranio.Ru і Airbnb.ru. Ті, хто в ладах з англійською мовою, можуть пошукати на порталах Homeaway.com, Vrbo.com, Nyhabitat.com, PerfectlyParis.com, Paristay.com, Parisattitude.com і Homelidays.com. Багато інформації про Парижі є на сайті Parisinfo.com. Не зайвим буде вивчити і Ratp.fr сайт про громадському транспорті.