Як зняти квартиру в Амстердамі?

У більшості людей, хоч щось чули про Амстердамі, це місто асоціюється з будиночками, що вишикувалися уздовж каналів, необычними пам’ятками, голландцями всіх віків, разъезжающими на велосипедах в будь-який час року, і нічними розвагами.

Все більше мандрівників, які приїжджають в Амстердам, воліють орендувати квартири, а не зупинятися в готелях, особливо якщо мова йде про проживання протягом декількох днів. Готелі, особливо ті, що мають вид на канал, коштують дуже дорого і майже весь час зайняті до відмови.

Серед усіх голландських міст житло та споживчі товари найдорожче коштують в Амстердамі. Чим ближче до каналів і центру міста, тим вище тарифи на оренду. Тим, хто бажає заощадити, краще розділити кров з одним або замість квартири зняти кімнату в будинку. Комусь, можливо, варто придивитися до хостелів — цей тип житла коштує дешевше (від 15 до 90 євро на добу), проте про комфорт в такому випадку не може бути й мови.

Багато квартири, що здаються в оренду в Амстердамі, мають вихід на балкон, терасу на даху або невеликий затишний сад, де можна влаштуватися з ранковою чашкою кави, не вилазячи з піжами. Більшість туристів воліють житло з додатковим простором, оскільки Амстердам — галасливий, щільно населений місто, де особливо цінується спокій і самотність.

Квартири в Амстердамі діляться на три типи: без меблів (ongemeubileerd), частково вмебльовані (gestoffeerd) і мебльовані (gemeubileerd). Туристам, що приїжджають на короткі терміни, слід шукати апартаменти останнього типу. Крім того, нові будинки вважаються більш зручними порівняно зі старими будівлями: в останніх перегородки між поверхами дерев’яні, звукоізоляція погана, квартири можуть бути сирими, вікна одинарного засклення, а по приміщенню гуляють протяги.

В центрі, недалеко від каналів апартаменти з однією спальнею можна орендувати за 125-190 євро в добу, з двома спальнями — за 120-300 євро.

Туристи воліють старовинні традиційні будинки «голландського зразка», від яких віє неповторним шармом і романтикою. Краще житло пропонується поряд з каналами, в районі Йордан, розташованому в західній частині Амстердама. Ціни тут найвищі, дорого коштує навіть парковка. Зате в Йордані багато хороших магазинів і ресторанів. Є і ринок під відкритим небом — Нордермаркт.

Молоді може бути також цікавий Де-Пийп. Цей район має найбільшу концентрацію кафе, барів, ресторанів і кав’ярень. У цьому динамічному місці злилося безліч різних культур і національностей, за що вона отримала назву «Латинський квартал Амстердама». На тутешньому ринку Альберт-Кейпмаркт можна купити знаменитий на весь світ голландський сир і покуштувати страви місцевої кухні.

Норд — найбільш густонаселений район, хоча саме тут менше всього іммігрантів. Від решти частини міста це місце відокремлене річкою, тому тим, хто часто хочуть їздити в центр, доведеться витрачати багато часу на дорогу.

Зебург — модний район новобудов, в якому теж мало іноземців. Це місце підходить для молоді, однак сім’ям з дітьми варто придивитися до інших районах.

Будівлі в Ауд-Вест побудовані до Другої світової війни, тому тут велика кількість цікавих зразків архітектури. У цьому районі багато вихідців з інших західноєвропейських країн. Житло тут коштує дешевше, ніж в інших частинах Амстердама, однак пропозиція невелика.

В районі Ауд-Зейд багато парків (найвідоміший — Вонделпарк) з прогулянковими доріжками і кафе. В околицях є кілька міжнародних шкіл. Тутешнє житло коштує дорого, тим не менш, можна знайти квартири вартістю нижче середнього.

Лейдсеплейн підійде любителям нічного життя. Музеумплейн — навпаки, більш тихий і домашній район.

Як і в Лондоні, в центрі Амстердама злочинність відносно низька. Але є і небезпечні райони, в числі яких — Ван-Гален, Гезенвельд, Де-Пюнт, Ниувендам-Норд, Овертомсе-Велд і Осдорп-Мидден.

Тим, хто любить подорожувати і знімати житло самостійно, варто ознайомитися з попередніми статтями порталу: “Як зняти квартиру в Парижі?” і “Як зняти квартиру в Мілані?”.