Як знайти хорошого ріелтора?

Сьогодні ріелторам стали довіряти усе більше покупців і продавців нерухомості. Тепер майже всі операції з нерухомості проводяться за їх участю.

Репутація у ріелторів за рівнем недовіри клієнтів може змагатися тільки з продавцями автомобілів з пробігом.

Багато хто вважає, що завдання всіх ріелторів полягає в тому, щоб за всяку ціну обдурити свого клієнта. Але ті, кому довелося працювати з професійним ріелтором, розуміють, що без його професійної допомоги визначитися серед великої кількості пропозицій ринку нерухомості, бюрократичних перешкод і хитросплетінь законодавства дуже складно. Але як з величезної кількості ріелторських агентств вибрати не шахраїв, а професіоналів, у яких тільки одна мета – отримати максимальну вигоду?

Для початку розберемося хто такий ріелтор?

Ріелтор займається спілкуванням з клієнтами, показом квартир, роботою з базами пропозицій та документами, веденням переговорів особисто та по телефону, організацією угод, а також їх оформленням. А основною метою діяльності ріелтора є здійснення операцій з нерухомістю, а також вирішення завдань, які перед ним поставив його клієнт. До речі, вони дуже часто носять з собою мікронавушник для невидимих консультацій з продавцем нерухомості під час показів.

Який ріелторської компанії можна довіряти?

Професіоналізм компаній можна визначити за наявністю ліцензій, міжнародних сертифікатів, участі в круглих столах, професійних спільнотах, великих спеціалізованих виставках і т. п. Отримати таку інформацію можна з інтернету та преси.

Одним з головних ознак професійної компанії є ставлення до клієнтів. Поговоріть з друзями, колегами на роботі, можливо, хто-небудь з них порадить Вам ріелторську компанію, яка допомогла йому вирішити квартирне питання. У хорошій компанії кількість клієнтів зростає в залежності від її позитивної репутації, яка підсумовується з позитивних відгуків клієнтів.

Також важливим чинником буде дізнатися, скільки часу ріелторська компанія знаходиться на ринку нерухомості. Досвід проведення операцій, професійні технології, зв’язку з іншими учасниками ринку, що склався колектив – саме для всього цього потрібен не один рік роботи. Тому все-таки варто дізнатися, скільки часу обрана Вами компанія працює на ранці.

Є необхідність звертатися до ріелтору?

Сьогодні здійснити операцію з мінімальним ризиком від початку до кінця буде дуже складно. Щоб зберегти свої гроші, час і нерви, краще не ризикувати, а скористатися послугами професіонала. Ріелтор буде допомагати Вам на протязі всієї угоди, починаючи консультацією в офісі і закінчуючи підписанням договору купівлі-продажу.

Укладений договір з ріелторської компанією, що надає Вам юридична підстава для професійного здійснення угоди. Всі Ваші побажання і вимоги, обов’язки та права компанії будуть висловлені на словах, а зафіксовані у документі, який має юридичну силу, і на базі якого Ви почнете відносини з компанією.

Також в ріелторської компанії можна звернутися до штатних фахівців: оцінювачам нерухомості, нотаріуса, юриста і т. п.

Кожна хороша компанія повинна мати власну базу пропозицій. Звідки компанія надасть Вам пропозиції про продаж нерухомості, які Ви не зможете знайти в звичайних оголошеннях.

Звичайно, сьогодні послуги професійного ріелтора коштують недешево (3-5% від угоди). Але краще заплатити професіоналу, ніж ризикувати втратити велику суму грошей або квартиру.