Як зібрати гроші на квартиру в Україні?

Сьогодні багато молодих людей в Україні задаються питанням: де знайти гроші на купівлю квартири. Саме знайти. Купують квартири сотні і тисячі, а заробляють небагато.

Сьогодні більшість покупок здійснюються за родинним зв’язкам. Це відбувається не тому, що молоді люди не хочуть заробити гроші на власне житло, просто вони поставлені в такі умови, коли реально не в змозі цього зробити.

За великим рахунком проблемою забезпечення квартирами молодих сімей має займатися держава. І в Україні є така програма. Але важко знайти хлопця або дівчину, хто отримав квартиру за цією програмою. Чиновників теж можна зрозуміти, чому вони повинні віддавати свої гроші (а при відсутності громадського контролю, це практично їх особисті гроші чужим людям.

У більшості випадків вирішити проблему з житлом допомагають батьки. Цьому сприяє також і низька народжуваність. Якщо в подружній парі з однієї й іншої сторони тільки одна дитина, то проблема отримання власної квартири є лише тимчасовим фактором.

Але нова сім’я, це окреме життя, і свої правила, які вимагають окремого життєвого простору. І проблема своєї квартири або будинку виникає відразу після укладення шлюбу. Добре, коли є багаті батьки, але як вирішити цю проблему самостійно?

Як заробити (зібрати) гроші і купити квартиру

Якщо брати довгостроковий прогноз цін на нерухомість до 2020 року, то ціни на квартири будуть падати
Для аналізу ситуації і вироблення відповідного плану дій дуже важливим фактором є те, скільки грошей Ви зможете відкладати щомісяця на реалізацію поставленої мети. Не поспішайте відразу відповідати на це питання. Багато чого залежить від Вашого реального доходу. Більшість людей з високими зарплатами можуть безболісно відкладати кожен місяць кілька сотень доларів, якщо оптимізують свої витрати.

При падаючому ринку настає найсприятливіший час для покупки квартири. Ви збираєте гроші, їх сума постійно збільшується, Ви постійно наближаєтеся до заповітної цифри, але в той же час вартість квартири поступово зменшуючись, рухається до Вас назустріч.

Щоб заробити (зібрати) гроші і купити квартиру, найголовніше – це контролювати витрати. Якщо заробляти тисячу доларів в місяць і витрачати теж тисячу доларів, то ні про яку перспективу можна і не мріяти.

Звичайно, більшість молодих людей заробляють рівно стільки, що їм вистачає на життя. Але є досить багато громадян, які в змозі обзавестися власним житлом, але не ставлять перед собою такої мети.
Дуже складно психологічно зібрати в обласному центрі 25-30 тисяч доларів або в Києві 50-60 тисяч на однокімнатну квартиру, щоб не витратити ці гроші на проміжному моменті на покупку машини або інший менш значущою речі.

Але якщо Ви все-таки вирішили самостійно заробити (зібрати) гроші на квартиру, то необхідно слідувати певним правилам:

Щомісячні доходи повинні перевищувати витрати

Можна підвищувати доходи, можна зменшувати витрати, але певна сума повинна відкладатися в рахунок покупки житла. Давайте проаналізуємо, якою повинна бути сума щомісячних відрахувань.

Для нашої країни не слід будувати довгострокових стратегій, особливо під час глобальної економічної кризи. Всі розрахунки будемо робити на 5 років. Для Києва це 50 тисяч доларів, для Харкова 25 тисяч доларів і т. д. Виходячи з цього, для Києва треба відкладати 416 доларів в місяць, для Харкова 208 доларів. Або 0.83% від вартості квартири. Припустимо, якщо Ви живете в невеликому місті, де квартира або будинок коштують 10 тисяч доларів, то необхідно щомісяця відкладати 83 долара.

Для кожного ця сума різна. Для деяких цілком допустима, для інших велика. Але її можна суттєво зменшити, якщо підключити до цього процесу батьків та родичів, а також скористатися банківським депозитом.

Банківський депозит збільшує доходи

Високі відсотки за банківськими депозитами можуть істотно прискорити процес накопичення. Але при цьому треба обирати надійний банк, щоб не втратити свої заощадження. Краще всього зупинитися на Ощадбанку.

У якій валюті накопичувати – це питання. Логічно сказати, що в доларах. Але це не однозначно. Фактична оцінка нерухомості в Україні відбувається в гривні, а номінується у доларах. У випадку падіння гривні ціни на квартири знижуються в такій же пропорції.

З іншого боку відсотки за депозитами у гривні набагато вищі, ніж у доларах. Виходить несподіваний, новполне логічний висновок, що депозит найкраще відкривати в гривні. Але якщо курс гривні впаде, то у виграші опиняться ті, хто збирав у доларах.

Банківський депозит суттєво допоможе зібрати гроші на покупку квартири. Приблизний відсоток за вкладами в Ощадбанку 7.5% щодо долара і 16% у гривні (річний депозит). Припустимо, якщо у Вас вже є 20 тисяч доларів на купівлю квартири у Харкові, то через рік це буде вже 21.5 тисяч (за умови депозиту в доларах) і це при тому, що ціни на квартири знизяться з 25 тисяч до 23-24 тисячі. Звичайно за умови, що не буде обвалу гривні. Якщо курс гривні впаде до 10 гривень, то однокімнатні квартири у Харкові коштуватимуть 19-20 тисяч доларів.