Як заощадити на страховці житла?

Які існують способи заощадити при покупці поліса страхування нерухомості, в чому їх плюси і мінуси.

1. Вибрати лише ті параметри страхування, які вам потрібні

Так страхувальник іноді економить, страхуючи тільки ремонт квартири, без коробки, припускаючи, що ймовірність її руйнування незначна. Також можливо застрахувати майно не на повну вартість, а на розмір найбільш ймовірних збитків (наприклад, при затопленні страждає лише частина оздоблення квартири, а не вся цілком.

Страхуючи квартиру, яка розташована вище першого поверху, можна абсолютно спокійно виключати ризик наїзду транспортних засобів. Страхуючи квартиру або приватний будинок, обладнаний сигналізацією, броньованими дверима і зі штатом охорони можна виключити ризик крадіжки.

Заощадити можна, наприклад, виключивши ризик стихійних лих і падіння літальних апаратів при страхуванні квартири. Комплексне страхування обійдеться в 1,5-2 рази дорожче (у порівнянні зі страхуванням тільки конструкції), проте захист у цьому випадку буде повною.

2. Франшиза

Різні франшизи здешевлюють поліс. Вони можуть бути умовними (виплачується відшкодування, якщо збиток перевищує встановлену суму) і безумовними (віднімаються з суми відшкодування в будь-якому випадку. Як правило, при франшизі в десять відсотків страховий платіж може зменшитися відсотків на тридцять.

3. Термін

Зменшити страхову виплату можна, застрахувавши квартиру не на рік, а, наприклад, на місяць або просто на період відпустки. Як правило, вартість такого поліса буде на 80% нижче, ніж річного. Втім, цей спосіб доцільний лише в тому випадку, якщо ви протягом року їздите у відпустку один раз і не більше ніж на місяць. Не кажучи вже про те, що в загальній складності економніше виходить як раз страхувати житло на рік (якщо порівнювати ціну страховки за місяць).

4. Акції

Хороший спосіб економії – покупка поліса акції. У літній період страхові компанії пропонують величезну кількість акцій і спеціальних умов, пов’язаних з періодом відпусток. Деякі компанії готові подарувати своїм клієнтам знижку від вартості поліса лише тому, що останні вже придбали у них іншу страховку.