Як захистити свої права, орендуючи квартиру

Якщо орендодавець не виконує умов договору, наприклад, без попередження підвищує плату за квартиру або вимагає дострокового виселення, можна захистити свої права, звернувшись до суду.

Але в такому разі слід надати оригінал двосторонньої угоди між вами та власником квартири.

Сергій Садовий, начальник головного управління контролю за благоустроєм Києва: “Бажано. Щоб ця угода була підписана нотаріусом, засвідчена нотаріусом. Нотаріус, як фахівець вивчить документи того орендодавця який пропонує своє майно”.

Це допоможе захиститися від ризику оренду квартири не у власника. Така ситуація зустрічається дуже часто. Якщо під час судового процесу з’ясувалося, що орендодавець не є власником квартири, то своїх прав ви не зможете відстояти. Радує в цьому випадку лише те, що за надання неправдивої інформації карають правоохоронні органи.

Сергій Садовий, начальник головного управління контролю за благоустроєм Києва: “Я кожного власника попереджав би на предмет того, що вони повинні давати достовірні документації, оскільки це кримінал, якщо вони будуть надавати підроблену документацію і документи”.

За підробку документів можна опинитися за гратами на строк до п’яти років.

Зазвичай орендодавець вимагає плату за житло за два місяці вперед. Якщо ви віддали гроші, а вас виселяють з квартири і не повертають їх, то через суд можна стягнути матеріальну та моральну компенсацію з власника приміщення. В цьому випадку потрібно довести факт передачі грошей.

Сергій Садовий, начальник головного управління контролю за благоустроєм Києва: “Якщо людина домовилася про ціну, вона повністю повинна бути проведена готівково і підтверджено квитанцією про оплату. І тільки тоді вона може захистити свої права.

Угода, яка підписується, потім повинна реєструватися як в Жеку, так і в податковій інспекції “.

Зазвичай власники квартир не хочуть реєструвати угод, щоб не платити податків.

Юристи радять все ж таки наполягти, щоб вони це зробили. Адже інакше не зможете звернутися до суду в разі порушення ваших прав.