Як вибрати квартиру

6-9-2021
flat's interior or exterior

Вибір ринку: первинний або вторинний?

 

flat's interior or exterior

Коли перед нами стоїть питання – як вибирати квартиру в Києві для покупки – ми насамперед визначаємося, чи хочемо ми купити готову квартиру з уже оформленим правом власності (тобто на вторинному ринку житла), або ми хочемо купити новобудову в споруджуваному будинку, де право власності буде оформлено в майбутньому (це первинний ринок житла). Критерії вибору квартири в кожному випадку будуть різні. Також хочемо вам порекомендувати продаж квартир київ.

Поняття “первинки» або “вторинки” відноситься саме до документів (первинне або вторинне право власності), а не до типу квартири (свіжа новобудова або обжитий будинок). Іншими словами, ми можемо вибрати квартиру в тільки що побудованому будинку-новобудові, але з уже оформленим правом власності на неї; і незважаючи на те, що будинок – новобудова, ми будемо купувати «вторинку» у першого власника.

Від вибору між “первинкою» і «вторинкою» залежить набір дій з перевірки “юридичної чистоти” квартири і спосіб підготовки самої угоди (зокрема, її оформлення і взаєморозрахунків). “первинку«, як правило, купують у юрособи (забудовника), а» вторинку” – у фізособи (приватного власника).

Тобто критерії вибору квартири при покупці на різних ринках будуть різні . І кожен покупець спирається на свої власні пріоритети.

Від вибору між “первинкою» і “вторинкою” залежать також види, кількість і рівень ризиків угоди.

Як правильно вибрати квартиру для покупки? який тип ринку віддати перевагу?

Щоб рішення було усвідомленим, необхідно знати про переваги і недоліки вибору квартир на кожному типі ринку.

Переваги первинного ринку квартир:

 • перша і найважливіша перевага “первинки” – низька ціна (щодо аналогічних готових квартир вторинного ринку). А якщо реагувати на різні акції девелоперів, то ціна стане ще привабливішою. Особливо це важливо, при покупці квартири в інвестиційних цілях.
 • більш сучасні технології будівництва, включаючи тепло – і звукоізоляцію, вентиляцію, надійність і довговічність несучих стін і т.п. Сучасні ліфти, включаючи вантажні. Просторі планування квартир і сходових клітин. Іноді-можливість вільного планування всередині квартири.
 • можливість вибору поверху, площі, виду з вікон і типу планування квартири в рамках одного будинку/проекту.
 • нові, більш надійні інженерні комунікації в квартирі (електропроводка, опалення, водопровід, каналізація, телефонія, оптоволокно).
 • підвищена, що відповідає сучасним вимогам, пожежна безпека будинку.
 • додаткові елементи загальнобудинкової інфраструктури, обов’язково закладаються в проект будівництва (магазини і соціальні об’єкти на перших поверхах, консьєржки, охорона, облагороджена прибудинкова територія, включаючи дитячі майданчики, тротуари, вуличне освітлення, наземні та/або підземні автопарковки і т.п.).
 • майже повна відсутність юридичних ризиків угоди (тобто ймовірності оскарження або обмеження права власності покупця на квартиру). Виняток-т.зв. «подвійні продажі», але цей юридичний ризик повністю закривається умовами дду в рамках фз-214.сюди ж відноситься повна відсутність ризику, пов’язаного з правами користування квартирою (характерного ризику «вторинки»).
 • страхування інвестицій пайовиків, у тому числі за допомогою рахунків ескроу та компенсаційного фонду забудовників.

Переваги вторинного ринку квартир:

 • перша і найважливіша перевага “вторинки” – право власності на квартиру отримуєш відразу, в процесі угоди (за фактом реєстрації переходу права власності на квартиру). Заселятися можна хоч на наступний день.
 • на» вторинці ” завжди більше вибір – кількість побудованих будинків в місті, як правило, на порядок більше, ніж кількість споруджуваних. Відповідно, географію, тип будинку, поверх, вид з вікон, оточення тут можна вибирати з більшою свободою (в рамках міста).
 • на “вторинці «квартири обжиті, а це означає, що при огляді можна оцінити її існуючи споживчі якості, такі як загальний вигляд (в новобудовах це не завжди можливо), теплоізоляційні властивості, якість опалення, рівень шумоізоляції, вид з вікон і т. П.
 • можна подивитися на своїх майбутніх сусідів (в новобудовах це виключено).
 • менше додаткових витрат на ремонт квартири (часто буває достатньо і «косметики», або зовсім ремонт не потрібен).
 • можливо, краще розвинена вже існуюча навколишня інфраструктура (магазини, служби побуту, аптеки, поліклініки, школи, дитячі садки і т.п.).
 • більше можливостей домовитися з продавцем про ціну, про нюанси договору, умови взаєморозрахунків, розподіл витрат на угоду і т.п. (на «первинці», зазвичай, забудовник встановлює свої правила продажу, з якими покупець або погоджується, або ні).