Як вибрати ідеальну квартиру?

Вибір, а згодом придбання квартири, повинні визначати раціональні чинники, в першу чергу, а емоційні – лише в другу.

Директор компанії «Білдгруппменеджмент» Інна Бречко разом з фахівцем ринку нерухомості Київської області Галиною Черненко дають поради, які допоможуть зорієнтуватися майбутньому покупцеві і дійсно купити хорошу квартиру в новобудові.

Отже «золоті» правила вибору нерухомості:

Місце забудови – його не змінити

Якщо планування в квартирі ви в силах змінити, то місце розташування будинку ніколи. Уважно огляньте місцевість, на якій стоїть ваш потенційний будинок. Перегляньте зведення новин в засобах масової інформації, поспілкуйтеся з фахівцями.

Нерідкі випадки, особливо в столиці, коли будинки зводять на «плаваючою» землі, тобто на місці течії підземних вод, поряд з ярами, на схилах з нестійкими породами землі (зсуви). Зміцнення фундаменту в даному випадку нічим не допоможе.

Є прецеденти забудови кварталів на місці промислових заводів, де досі зберігаються відходи, що містять важкі метали та інші шкідливим для людського організму речовини, що викликають онкозахворювання. І навіть піщаний пустир не настільки нешкідлива.

Пилу і піску у вашому приміщенні буде хоч відбавляй. Будинок в низовині – підвищена вологість і т. д. Тому, вибираючи квартиру, як би вона вам не подобалася, ознайомтеся з усіма підводними каменями будинку, де вона розташована.

Оздоблення квартири

Може обійтися вам в дуже кругленьку суму, до чого ви, природно, не були готові. Уточніть, що буде в квартирі, яку ви купуєте, аж до таких нюансів, як стяжка на підлозі, виправлені стіни, нанесення штукатурки, склопакети, котел та ін.

З чого побудований будинок?

Сучасні висотні будинки у столиці зводять виключно з монолітних залізо-бетонних конструкцій. Це дозволяє істотно скоротити терміни будівництва і відповідно витратну частину. Але фахівці зазначають, що залізо влітку нагрівається, а взимку охолоджується, значить, ми отримуємо типовий будинок часів 80-х, коли йшла масова забудова з метою надання безкоштовного житла всім громадянам.

Кращий матеріал для життя людини – це цегла, володіє високою міцністю, метео-стійкістю, є чудовим провідником. Такі будинки відомі, як «сталінки», «хрущовки». Сьогодні теж будують з цегли, однак, далеко не всі.

Портфоліо, відгуки мешканців, форуми і документи

Дізнайтеся, які будинки ваш забудовник уже звів і обов’язково подивіться. Прочитайте всі форуми і «удар» активність компанії в мережі інтернет, інших джерелах. Поспілкуйтеся з мешканцями, чим більше ви опитайте людей, тим краще. Тоді ви зможете сформувати єдину думку і вже від нього відштовхуватися у своїх оцінках ситуації.

Також у вас буде можливість дізнатися про місці споруди, як і, головне, дізнатися щодо готовності документів на будинок. Надання документів про право власності на житло протягом року після закінчення будівництва будинку – це норма. Якщо ж забудовник затягує до двох і далі років, це вже привід для серйозного занепокоєння.

Нерідкі випадки, коли компанія звела десяток будинків, у них живуть люди, але прав власності на свої квартири вони не мають. А значить, фактично і юридично не мають права там жити, продати або розміняти. Для розуміння ризику – у будь-яку хвилину всі мешканці дружно можуть опинитися на вулиці.

Інфраструктура

Зверніть увагу, як ви і ваші діти будете «вибиратися» на роботу і на навчання. Ви чітко повинні розуміти і бачити прогрес у будівництві нової дороги, нового мосту, гілки метро або її станції у напрямку до вашого будинку або житлового масиву.

Коли ви будете абсолютно задоволені всіма вищевказаними пунктами і впевнені у своїх правильному рішенні, тільки тоді вмикайте емоційну частину свідомості і насолоджуйтеся вибором поверху, метражу, виду з вікна, планування квартири і висоти будинку – рекомендує спеціаліст.