Як вибрати дизанера інтер’єру

8-10-2021

Вибір дизайнера для свого будинку-це дуже відповідальний крок. Від цієї людини буде залежати, в яку обстановку ви будете повертатися кожен день після трудових буднів. Ми підкажемо вам, на що потрібно звернути увагу в першу чергу.

Стиль його робіт. Для початку рекомендуємо ознайомитися з портфоліо архітектора (дизайнера). Ваші смаки повинні збігатися хоча б частково. Якщо ви хочете зробити сильний класичний стиль в дусі людовика xiv, то навряд чи потрібно звертатися до дизайнерів, які дотримуються сучасного мінімалістичного стилю, лофт або вабі-сабі. Якщо ж ви маєте намір зробити неокласичний інтер’єр, то якраз більш бажаними будуть дизайнери з сучасним баченням, які не дадуть вам скотитися в «циганщину» і залишитися в рамках бажаного напрямку. Хочемо порекомендувати обрати найкращого дизайнера на сайті https://kvdesign.com.ua/ , тут тільки найкращі спеціалісти .

Архітектор або дизайнер повинен вміти малювати 3d-візуалізації. Ми віддаємо належне художньому таланту своїх колег. Всі наші співробітники теж пройшли курс живопису у вузі, а у деяких є і профільна художня освіта. Але, будемо чесні, у багатьох людей часто нерозвинене просторове мислення. Їм необхідно бачити, як буде виглядати їх будинок після ремонту і, звичайно, краще якщо це будуть візуалізації фотореалістичного якості, ніж нехай і дуже талановиті, але ескізи. Тут ще вступає в силу такий важливий фактор, як час. Переробити 3d-візуалізацію все ж набагато швидше, ніж перемальовувати весь ескіз кожен раз, коли вам захочеться в ньому щось змінити.

Уточнити, чи є у дизайнера профільну освіту (вища або середня спеціальна). Є ситуації, коли досить найняти декоратора або фахівця, який закінчив двомісячні курси, і він на ура впорається зі своїм завданням. Наприклад, якщо потрібно чистовий ремонт. Із завданням вибрати шпалери або декоративну штукатурку, функціонально і красиво розставити меблі вони здатні відмінно впоратися. Якщо ж має бути ремонт з рівня чорнової обробки з проведенням інженерних систем, ми рекомендуємо звертатися тільки до дипломованих фахівців. Тим більше якщо мають бути знесення стін, перепланування і узаконення. Ваш дизайнер повинен точно знати, які стіни можна зносити, всі будівельні бніпи і порядок узаконення змін. Хороший фахівець ніколи не погодиться застосувати свідомо незаконне будівельне рішення. До нас неодноразово зверталися замовники, вже настраждавшись з доморощеними дизайнерами і самопроголошеними архітекторами, часто вже з закінчується бюджетом, періодично доводилося починати все спочатку, тому що наприклад, не було висновків для електричних варильних панелей (або було невірно вибрано перетин кабелю); за допомогою зверталися і самі “фахівці”, коли розуміли, що зіткнулися з дійсно складною ситуацією.

У портфоліо повинні бути фотографії реалізованих об’єктів (не 3d-візуалізації) або хоча б ходу ремонту. При цьому слід розуміти, що далеко не всі клієнти дають дозвіл на зйомку свого будинку з подальшим розміщенням для широкої аудиторії. На жаль, це реалії російської дійсності.

Далеко не останню роль відіграє і особисті відносини. Зверніть увагу, як поводиться і спілкується дизайнер. Вам належить тривале і тісне спілкування, ви повинні бути на одній хвилі і розуміти один одного. При цьому заздалегідь слід уточнити режим роботи дизайнера, і чи підходить він для вас. Якщо ви працюєте по буднях до пізньої ночі і вирватися на консультацію не представляється можливим, то потрібно шукати фахівця, який погодиться працювати у вихідні дні, свята або зв’язуватися віддалено пізно ввечері.

Один з найважливіших аспектів у виборі-вартість послуг. Тут потрібно розуміти, що вибравши дизайнера з ціною 600 рублів за кв.м. За проект під ключ, ви ризикуєте зіткнутися або зі студентом, або з некваліфікованим фахівцем. Навіть дуже здібним студентам, якими всі ми теж були, потрібно спочатку набратися досвіду, працюючи під керівництвом вже відбувся дизайнера або архітектора. Інакше набивати руку він буде саме на вашій квартирі. У порядку речей, якщо до хороших фахівців середнього рівня вартості починає приходити велика кількість клієнтів, тому, щоб відсіяти деяких, вони піднімають ціни. Хоча багато справжні професіонали своєї справи продовжують працювати для замовників середнього рівня достатку, і їх це цілком влаштовує.

Те, що вас точно не повинно бентежити, — це відсутність у дизайнера або архітектора офісу. Багато працюють вдома, деякі знімають невеликі приміщення.

Що має насторожити:

  • Відсутність освіти (повинні бути хоча б якісь курси). Не соромтеся просити продемонструвати диплом. Ця людина фактично відповідатиме за весь ваш бюджет на ремонт;
  • Занадто низька ціна;
  • Ескізи, намальовані вручну;
  • Відсутність фотографій реалізованих проектів;
  • Відсутність докладного і зрозумілого складу проекту;

Занадто маленький, як і занадто великий досвід роботи. Молоді фахівці допускають дрібні недоліки, які можуть вилізти в процесі будівництва. А навчені досвідом ветерани використовують старі методи, рідко бувають в курсі трендів і новинок матеріалів і не такі гнучкі в прийнятті рішень.

Замовник і дизайнер повинні сходиться в багатьох питаннях, що стосуються ремонту, і дивитися в одному напрямку. Тільки в цьому випадку ви отримаєте задоволення не тільки від результату, але і від самого процесу ремонту.