Як вибрати ділянку під будівництво будинку?

Перед тим як приступити до закладання фундаменту майбутнього будинку, необхідно придбати ділянку під забудову, а це не така вже й легке завдання.

Вибираючи ділянку під забудову, насамперед, звертають увагу на транспортну доступність, яка, як не дивно, має поєднуватися з несильним завантаженістю даного напрямку. Також дуже важливо наявність розвиненої інфраструктури: вивезення сміття, доступності лікарні, магазину, пляжів, спортзалів. Природно, вам захочеться жити в екологічно чистому районі, тому обов’язково необхідно роздобути екологічну карту, на якій позначені небажані для заселення місця.

Якщо ви не довіряєте карті, можете провести розгорнутий аналіз, попутно визначивши і тип грунту, і почерпнувши інші необхідні відомості. Наступний важливий фактор – наявність комунікацій (світло, газ, вода). Обов’язково необхідно з’ясувати, як далеко від ділянки вони знаходяться, і в яку копієчку вам виллється потім їх підключення. Вибираючи ділянку, звертайте увагу на кожну дрібницю, адже незначне непорозуміння при виборі ділянки може серйозно попсувати нерви надалі.

Перш, ніж проводити кадастрові роботи, познайомтеся з сусідами – адже надалі вам доведеться жити з ними пліч-о-пліч, і якщо перше враження від знайомства з сусідами «не дуже», то варто серйозно задуматися – чи варто купувати саме цю ділянку. Дізнайтеся про те, до якого розряду належить ця земля, адже за законодавством ділянка не повинен знаходитися до води ближче 150 метрів, а ділянка в лісі можна лише взяти в оренду – продаж лісові території не підлягають.

Приділіть увагу орієнтації ділянки відносно сторін світу, не затінений він сусідськими будівлями, адже вам навряд чи захочеться жити в тіні від сусідського будинку, так і врожаю на такій дільниці не чекайте. Якщо ділянка похилий, то бажано, щоб схил був розгорнутий в південну, або південно-східну сторону, щоб на нього потрапляло побільше сонячного світла. Не завадить відразу уточнити, яким чином буде в майбутньому відбуватися оформлення нерухомості, обговорити з БТІ всі нюанси майбутньої забудови, узаконити проект будинку.

Як бачите, вибір ділянки не менш відповідальне завдання, ніж будівництво будинку, і поставитися до нього треба відповідно.