Як вибрати ділянку під будівництво будинку

Для того щоб мрія про новому будинку стала реальністю і не принесла клопоту, необхідно правильно вибрати земельну ділянку під його будівництво.

Також потрібно пам’ятати, що якість майбутнього будинку і зручність життя в ньому в першу чергу буде залежати від якості та особливостей земельної ділянки.

Для того, щоб правильно вибрати ділянку під забудову, треба врахувати кілька факторів. По-перше, грунт. У кожного типу ґрунту будуть свої особливості побудови і використовуваних матеріалів. Наприклад, якщо ви зводите будинок на болотистій місцевості, вам доведеться забивати палі, що збільшить вартість і час робіт. Якщо ж у вас глинистий грунт, то тоді його треба закривати, наприклад, прокладаючи доріжки. Адже неможливо після кожної негоди виходити з дому в гумових чоботях.

Але найкраще, на думку експертів, – це піщаник. Між тим, існують різні варіації піщаних грунтів. Найневдаліша – піщана з глиною. Крім того, навіть у чистому піску є свої недоліки, один з яких – велика кількість пилу.

Кращий варіант – домішок гравію в піщаному грунті. Таке з’єднання забезпечить міцність фундаменту.

Другим фактором при виборі будівельного ділянки, є наявність води. Адже наявність води дозволить заощадити гроші на прокладці водозабезпечення. Варто також перевірити рівень підняття води, він не повинен превышать1 м.

Крім того, аналізуючи ділянку, варто враховувати наскільки сонячним він буде, чи достатньо тепла отримають рослини, які ви будете вирощувати.

Ще одним фактором є рельєф місцевості. Перед тим як побудувати будинок, його необхідно досконально вивчити.

Експерти радять вибирати рівну горизонтальну поверхню без всяких выемов і вад. У разі опадів така поверхня буде розподіляти воду по всій території ділянки.

Якщо ви вибираєте схил, то краще, якщо нахил знаходиться на сонячній стороні. Також не варто будувати будинок близько до берега річок з-за високої ймовірності затоплення.

Якщо поруч лісова місцевість, то краще будувати житло в 200 метрах від неї.