Як вплине ринок нерухомості на результати футбольних матчів

На основі показників розвитку ринку комерційної нерухомості фахівці компанії Jones Lang LaSalle зробили припущення, що у фіналі Євро-2012 зустрінуться Португалія та Хорватія. Фаворити чемпіонату – Німеччина та Іспанія, згідно з прогнозом, навіть з групи не вийдуть.

Як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, аналітики Jones Lang LaSalle порівняли показники ринку нерухомості в різних країнах з успішністю команд і прийшли до несподіваного висновку, що Португалія, яка в світовому рейтингу ФІФА зараз займає 5-е місце, може виграти майбутній чемпіонат Європи з футболу.

За їх словами, динаміка показників ринку комерційної нерухомості допомагає передбачити результати футбольних матчів на Євро-2012.

Незважаючи на те, що Португалія знаходиться в групі B, так званої “групи смерті”, разом з Німеччиною, Нідерландами і Данією, аналіз показників європейського ринку нерухомості під час проведення попередніх змагань показує, що у країни є високі шанси на Євро-2012.

Найбільш імовірним суперником Португалії у фіналі чемпіонату є Хорватія, вважають аналітики.

Говорячи про вихід Португалії з групи В, експерти виходили з того, що на останніх чемпіонатах Європи країни з найбільш високим рівнем вакантних площ в офісних будівлях очолювали свої групи. На підставі цієї тенденції, а також враховуючи динамічний розвиток нових девелоперських проектів і невисокі обсяги угод по оренді, Португалія і Нідерланди, мабуть, здобудуть тріумф над Данією і Німеччиною. “Рівень вакантних площ у претендентів на вихід з групи становить 12% і 17% відповідно, а в Данії і Німеччини – 10% та 8%”, – відзначили в компанії.

Аналітики роблять висновок про те, що Україна не вийде з групи, ґрунтуючись на тому, що країни з більш слабкими показниками прибутковості торговельної нерухомості добре грали на полі. “Позитивна споживча середовище в Швеції дозволяє припустити, що країна може поступитися у змаганні Англії і Франції, де, за прогнозами, доходи у секторі роздрібної торгівлі будуть більш низькими. Україна теж зазнає поразки від цих збірних”, – кажуть в Jones Lang LaSalle.

Високі шанси дійти до півфіналу у збірної Росії. Обидва фаворити чемпіонату – Іспанія і Німеччина – швидше за все, не пройдуть далі групового етапу і будуть вибиті аутсайдерами, вважають в компанії.

Виходячи з підсумків минулих ігор, абсолютний чемпіон визначається за показниками ринку торгової нерухомості. Однак на цей раз тріумфатором буде країна з найбільш жвавим ринком стріт-рітейла і високими ставками оренди в преміум-сегменті, впевнені аналітики.

“Спираючись на це спостереження, можна сказати, що фінальний матч буде досить важким, оскільки орендні ставки в преміальних приміщеннях стріт-ритейлу на головних вулицях у Хорватії та Португалії складають 1020 євро і 1080 євро за кв. м в рік відповідно. З цим невеликою перевагою Португалія вирве перемогу в гострій і нелегкій боротьбі і поліпшить своє досягнення 2004 року, коли вона стала срібним призером чемпіонату Європи”, – додають у компанії.