Як в Україні вирішується питання забезпечення молоді житлом?

На сьогоднішній день в країні налічується 28 довгобудів, які підлягають державній програмі забезпечення молоді житлом. В них вклали гроші 668 молодих сімей. Про це ексклюзивно для UBR.UA повідомив голова правління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву при Кабінеті міністрів Леонід Рисухін.

“Вже відновлено роботу ряду заморожених будівництв, що фінансуються з Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, – розповів він. – Але залишилися і такі, які в межах компетенції Фонду не мають перспективи добудови. Тобто, люди отримали кредити за державні кошти, а на деякі будинки, які повинні були б здатися ще кілька років тому, немає навіть дозволу на будівництво. Зараз в ситуації розбираються відповідні правоохоронні органи”.

Експерт зазначає, що раніше такі позичальники отримали “кредитні канікули”, а недавня постанова Кабміну визначає порядок забезпечення їх житлом.

“Згідно з постановою, зобов’язання по проблемним об’єктам візьме на себе Фонд, а учасники програми отримають, нарешті, власне житло“, – говорить він.

Нагадаємо, уряд затвердив особливий порядок надання кредитів позичальникам Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Нормативний акт спрямований на остаточне вирішення питання довгобудів, у які вкладено кошти у рамках держпрограми забезпечення молоді житлом та стосується тих позичальників Фонду, які з різних причин досі не змогли отримати профінансовані за сприяння держави квартири.

“За час дії державної програми забезпечення молоді житлом у деякої кількості позичальників фонду сприяння молодіжному житловому будівництву виникли проблеми. Громадяни позичили кошти у держави, інвестували їх у будівництво житла, а ці об’єкти стали довгобудами. Тепер ці люди зможуть скористатися кредитними канікулами на період вирішення їхніх проблем”, – розповів міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк.