Як утеплити квартиру зсередини?

Зараз, з настанням перших морозів, актуальним стало питання про утеплення житла.

Особливо це питання турбує мешканців «хрущовок» і панельних багатоповерхівок. У таких будинках промерзання стін – звичайне явище.

При цьому найгірше в цій ситуації, крім власне холоду в квартирі, ще й те, що під час відлиги на стінах постійно утворюється конденсат. Конденсат в свою чергу може призвести до утворення цвілі і грибків, що негативно позначається на здоров’я мешканців і на якості стін.

Самий надійний спосіб захистити своє житло від холоду і згубного впливу конденсату – правильно утеплити стіни, які промерзають.

Підготовка стін

Спершу, необхідно видалити шпалери і прибрати стару фарбу або хоча б пошкребти, щоб максимально знизити ефект пароізоляції. Стару побілку треба змити. Потім стіни потрібно ретельно просушити. Для цього кімнату досить добре провітрити.

У просушеної кімнаті, видаливши плінтуса, проклеюють кути і стики стін з підлогою. Для цього використовують самоклеящуюся тканина-серп’янку чи будь-яку тканину, поверх якого наноситься шар герметика. Тоді в місцях стиків утворюється необхідний пароізоляційний шар. Якщо у стиках між панелями є щілини і тріщини, їх потрібно закрити. Дрібні тріщини зашпаровують гіпсом або цементним розчином. Для щілин глибиною до 3 см підійде монтажна піна. Більш глибокі – забивають клоччям, а зверху промащують гіпсом або наносять шар піни.

Приступаємо до утеплення

Після того як зроблено все вище зазначене, потрібно приступати безпосередньо до самого утеплення стін. В якості утеплювача краще використовувати жорсткі плити з пінополістиролу, мінеральної або скловати. Однак дуже важливо, щоб товщина шару утеплювача не перевищувала 3 см, а щільність була не більше 100 кг на кубічний метр. Інакше стіна буде намокати.

Перед тим, як кріпити утеплювач, стіни розділяють на секції дерев’яними рейками на шурупах з дюбелями. Потім приклеюють сам утеплювач: клейовий розчин наносять у вигляді контурної смуги по краю внутрішньої поверхні плити і приставляють її до стіни. Починають установку плит зверху, а щоб вони щільно приставали до стіни і добре трималися, ширина секцій повинна бути трохи менше ширини утеплювача (приблизно на 1-2 см).
Утеплені стіни найчастіше обшивають гипсоволокнистыми або гіпсокартонними плитами, що прикріплюються на шурупах до рейок.

«Ми утеплювали нашу кімнату, стіни якої виходять на вулицю. Кімната стала тепліше, але при цьому зменшилася з площі. Це, напевно, єдиний мінус утеплення зсередини», – поділилася досвідом утеплення квартири мешканка панельного будинку Олександра Несмеянова.

Для тих, хто економить житлоплощу

Якщо ж Ви не хочете «з’їсти» утеплювачем частина життєвого простору, тоді краще вдатися до утеплення фасаду кімнати. В цьому випадку всі роботи проводяться з зовнішньої сторони стін, що дозволяє не тільки заощадити на житловій площі, але й уникнути наслідків ремонту в квартирі (тимчасова незручність, будівельний пил і бруд).

Утеплення фасадів в багатоповерховому будинку самостійно зробити практично неможливо, для цього потрібні фахівці.

«При виборі компанії, яка займається утепленням необхідно перевірити наявність ліцензії, дозволів на проведення висотних робіт. Слід також звертати увагу на якість матеріалів. Якщо для утеплення використовується пінопласт, то він повинен прикріплюватися до стіни спеціальним клеєм, призначеним саме для цього матеріалу. Щільність сітки, яка використовується при утепленні, повинна бути мінімум 145 грамів/кв. м. Не менш важлива якісна фасадна фарба», – говорить Віталій Ромасенко, директор компанії «Еверест», яка займається зовнішнім утепленням стін будинків.

Ціна питання

Вартість утеплення квадратного метра квартири зсередини, за словами тих, хто вже цим займався, в середньому обійдеться в 100-130 грн., за умови, що всі роботи Ви будете робити самостійно.
Утеплення фасаду однокімнатної квартири фахівцями обійдеться приблизно в два рази більше.
У той же час, за підрахунками київських чиновників, утеплення одного панельного будинку коштує 5 млн. євро.