Як у Києві зняти житло безкоштовно?

Кожному, хто приїхав до столиці працювати або вчитися, відомо, як дорого тут коштує оренда житла.

стественно, виникає бажання максимально заощадити на оренді, але знайти дешеве житло не так то й просто.

Спільної орендою житла вже нікого не здивуєш. Ця тенденція перекочувала в Україну з Заходу. Немає нічого ганебного в тому, коли люди знімають квартиру удвох, утрьох, або навіть вчотирьох – головне, що вартість оплати значно зменшується. Найчастіше сусідами по квартирі стають знайомі чи друзі, однокурсники, але, якщо такої можливості немає, існують спеціальні сайти, де люди можуть знайти собі партнерів. У спільної оренди є один мінус – власники не завжди раді здавати квартиру, побоюючись за те, щоб житло залишилося в хорошому стані.

“Дешево і сердито” – це саме той варіант оренди, за яким женеться більшість студентів. Деякі пропонують оплату послугами. Можливі недорогі варіанти здачі житла в обмін на обов’язки мешканця доглядати за домашніми тваринами, поливати квіти, прибирати, готувати, навчати іноземної мови або няньчити дитину, зробити ремонт. Коли мова заходить про такому способі оренди – діапазон послуг вражає своїм різноманіттям. Дивує те, що при бажанні мати дах над головою – люди готові практично на все.

Попорпавшись на сайті безкоштовних оголошень Slando, я знайшла безліч подібних пропозицій, деякі з них – з неоднозначним підтекстом:

Заголовок оголошення свідчив: “Житло для дівчини в обмін на…”, м. Вокзальна.

Далі йшов наступний текст:

Надання довгострокового житла в квартирі, навчання у Вузі, допомога в покупках одягу і взуття, в обмін на… Я – чоловік, 42 роки, неодружений. Квартира недалеко від центру Києва, в районі залізничного вокзалу, телефонуйте, пишіть – відповім на всі питання.

“Я вирішила передзвонити цьому чуйному чоловікові і уточнити, в обмін на що саме він пропонує таке вигідну проживання. В принципі тут і так все ясно, але чоловік ввічливо і делікатно мені пояснив, що всі ці блага він готовий надати в обмін на відносини, але, природно, насильно примушувати нікого не збирається. При цьому висунув обов’язкова умова – дівчина повинна бути не старше 25 років і тут же запропонував мені прийти подивитися житло“.

Я в житло не потребую, але щодня такі оголошення читають молоді студентки, багатьом з яких немає й 20 років, до того ж є велика ймовірність, що хтось із них погодитися на таке підселення.

У деяких оголошеннях в самому заголовку спочатку зазначено “без сексу”. Приміром, таке оголошення, з того ж Slando:

“Директор великої фірми (34 роки) одружений, маю 2-х дітей, перебуваючи далеко від сім’ї в обмін на безкоштовне житло просить допомогти в облаштуванні побуту – цікавить прибирання квартири, допомога в приготуванні їжі (продукти мої), прання та прасування одягу. Хотілося б відносин брат-сестра (як би дивно це не здавалося), перевагу віддаю дівчині з сільської місцевості, не п’є, яка веде нормальний спосіб життя, якщо володіє іноземними мовами – готовий доплачувати за своє навчання (бажано англійська). Осіб без певного сенсу життя, розпусних, питущих і просто убогих в моральному відношенні прохання не турбувати. Якщо потрібно – готовий надати всі паспортні дані, познайомитись та поспілкуватись з рідними та близькими людьми дівчата-претендентки. Наміри серйозні, так як у зв’язку з завантаженістю відчуваю потребу у цій допомозі, так як сім’я знаходиться далеко. Будучи колись студентом, розумію, наскільки вартість житла зараз висока. На квартирі практично тільки їм і сплю. Повторюю – за допомогу пропоную безкоштовно жити на квартирі”.

А є й оголошення, читаючи які – не можна не посміхнутися. Наприклад, наступне:

“Здам полдивана, Лівий берег”.

Безкоштовне підселення для дівчини. На другій половині дивана живе чоловік 38-ми років, орендується кімната в квартирі.

Насправді ж, оплата житла послугами без жодного двозначного підтексту дуже популярна серед молодих дівчат, які йдуть працювати в сім’ї гувернантками. Правда, тут крім купи обов’язків додатково з’являється відповідальність за життя дитини. Якщо це зовсім маленьке дитя, то йому потрібно забезпечувати повний догляд, який включає зміну памперсів, прання пелюшок і сорочечок. Діток постарше треба розвивати, робити з ними уроки, ходити на прогулянки, до того ж, забирати з різних секцій і гуртків. Крім того, що ви будете безкоштовно жити в сім’ї, ця праця вам будуть сплачувати в середньому 250-300 грн./добу, але, перш ніж погоджуватися на таку роботу, подумайте, чи вистачить вам часу на своє власне життя?

До речі, в Європі спосіб платити за житло послугами досить популярний серед молоді, яка приїхала навчатися або працювати з інших країн. Ці проекти також фінансуються окружними міністерствами з питань праці.

Щоб “співжиття” було більш спокійним та комфортним для обох сторін, мешканець і господар підписують договір, в якому вони обумовлюють важливі моменти: скільки квадратних метрів здаються в оренду, коли можна приймати гостей, на скільки голосно дозволено включати музику і скільки годин включає плата за оренду кімнати – саме годин, а не євро. Студент за оренду розплачується працею, а не грошима – прибирає в саду або в будинку, ходить в магазин або навіть просто сидить і спілкується за компанію.

Дуже важливо і те, щоб мешканець свідомо, добровільно і без примусу робив роботу. У таких ділових відносинах все базується на довірі. Студентам, наприклад, важливо, щоб вони не були змушені працювати цілий день, адже їм треба вчитися. Такий момент теж обов’язковий і закріплений у договорі.

Додатково оплачується електроенергія, опалення, гаряча і холодна вода, телефон. Така модель плати за проживання користується популярністю і у великих “студентських мегаполісах”.