Як швидко і вигідно продати будинок

Якщо ви прийняли рішення продати будинок, то головне тепер — правильно здійснити продаж і витягти максимум вигоди і задоволення з угоди.

Найчастіше, багато людей роблять типові помилки при продажу нерухомості, яких можна легко уникнути.
Давайте розглянемо деякі правила, які можуть істотно допомогти при продажу будинку:

1. Переконайтеся в тому, що ріелтор, чиїми послугами ви користуєтесь, діє у ваших інтересах. Необхідно бути упевненим в його грамотності та компетенції. Ріелтор повинен з готовністю показувати вам результат виконаної роботи.

2. Не завищувати ціну. Це одна з найпоширеніших помилок, яка може істотно уповільнити процес. Витратьте деякий час на вивчення цін на ринку, дізнайтесь за якими цінами пропонуються аналогічні будинки і які терміни продажу типові для даних цін. Так ви можете бути впевненим, що ваша пропозиція буде затребувано, і ви не продешевіть.

3. Додайте додаткові стимули до вашої пропозиції. Цим ви можете зацікавити потенційних покупців ще більше і, як мінімум, переконати їх прийти поглянути на ваш будинок. Приклади: доброзичливі сусіди, хороший ремонт, чудовий краєвид з вікна і так далі.

4. Наприклад, покупець вирішується придбати ваш будинок і починає торги, називаючи надто занижену суму. Не соромтеся торгуватися. Поясніть покупцеві, з якої причини ви вважаєте вашу початкову ціну гідною. Ведіть з покупцем ділові переговори.

5. Обов’язково переконайтеся, що покупець дійсно має в своєму розпорядженні сумою, необхідною для покупки будинку. Часто трапляється, що продавці не перевіряють платоспроможність покупця, що призводить до повного розчарування після з’ясування всіх обставин.

6. Не потрібно вказувати в рекламному оголошенні, що не відповідає дійсності. Не потрібно прикрашати дійсність, так як це просто призведе до розчарування людини, що відвідала ваш будинок. З ріелтором також варто домовитися, що в оголошеннях ви маєте намір подавати тільки правду.

7. Зробіть якісні фотознімки вашого будинку. Додайте оголошення в інтернеті, адже багато людей сьогодні користуються мережею для отримання інформації. В оголошеннях розмістіть фотографії будинку, щоб покупці могли отримати наочне уявлення про товар.

8. Зробіть косметичний ремонт в будинку перед продажем, адже протікає кран або засорившаяся каналізаційна труба будуть тільки відлякувати клієнтів.

9. Намагайтеся постійно бути на зв’язку, щоб оперативно відповідати на всі питання потенційних покупців. Ріелтор також повинен бути завжди готовий. Багато потенційні угоди руйнуються саме те, що покупець не може вийти в потрібний момент на продавця.

10. Не чекайте зростання цін. Нерухомість можна вигідно продати в будь-який економічний період. А очікування може навіть істотно нашкодити. Так що якщо ви все ж зважилися продавати будинок, то не баріться.